BBC обрала українську книжку року (РЕПОРТАЖ)

  Українська служба BBC обрала книжку року. 11 тисяч гривень отримала молода письменниця під псевдонімом Люко Дашвар з романом "Молоко з кров`ю". Допомагали BBC визначатися з найкращою українською книжкою експерти. Нагороду мовники цьогоріч роздавали уже вчетверте.
  Серед п`яти фіналістів, які впритул наблизилися до відзнаки BBC, - тільки один чоловік-письменник - Михайло Бриних з романом-діалогом "Шахи для дебілів".

  Цього року лідирують письменниці-жінки. Серед упізнаваних авторок -Марія Матіос зі своєю вистражданою психологічною книжкою "Москалиця". Каже -після її написання, не розмовляла кілька тижнів. Відходила. Леся Вороніна представила дитячу казочку про нямликів, а Лариса Денисенко - родинну комедію. Та експерти зупинилися на авторці з дивним псевдонімом - Люко Дашвар. Її роман "Молоко з кров`ю", другий у письменницькій кар`єрі - про село і неймовірне кохання.

  Експертами BBC цьогоріч були телеведучий Андрій Куликов, актор Богдан Бенюк, співачка Марія Бурмака та депутатка Ольга Герасим`юк. Пані Герасим`юк читала книжки, запропоновані українськими видавництвами на конкурс BBC, навіть у Верховній Раді. Мала чим зайнятися - прочитати і оцінити довелося 26 шедеврів сучасної української літератури.

  Організатори "Книжки року BBC" кажуть - щороку серед українських книжок все важче вибирати одну-єдину.

  Британський посол вручив нагороду переможниці -не десять, як торік, а 11 тисяч гривень. Такий бонус пояснює фінансовою кризою. Іншим книжкам-фіналістам наліплять на обкладинки відзнаку -"Фіналіст BBC 2008". Щоб стимулювати їхні продажі.

  Ольга Петрів, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.99Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві розпочалася виставка вишиванок "Золота голка" (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Тимошенко вимагає відставки Ющенка
  Теги:
  Loading...