У Києві провели перший за 6 років земельний аукціон

  Вперше за шість років після скандального "розпродажу" часів Черновецького у Києві влаштували земельний аукціон. Столичний голова запевнив: тепер торги проводитимуть мало не щомісяця – прозоро, відкрито і заради наповнення бюджету.


  На аукціон столична влада виставила шість лотів – ділянки під забудову або інше технічне господарювання.

  "Багато киян навіть не вірять, що такі чесні й прозорі аукціони можна проводити", – зазначив Віталій Кличко. Так і сталось – не повірили й не прийшли. Потенційні покупці спокусилися лише на один шматок землі – це вісім соток на околиці Києва. За них боролись троє панів. Стартова ціна – мільйон 140 тисяч гривень. Протягом якихось п'яти хвилин млявих торгів ділянку пускають з молотка за вдвічі більшу суму.

  Переможець аукціону – власник мережі станцій техобслуговування. На придбаній землі, каже, поставить автомийку.

  А от у земельній комісії зізнаються – ділянку бізнесмен взяв таки задорого.

  Депутатка Київради з фракції "Батьківщина" Тетяна Меліхова каже – на аукціон ніхто не прийшов, бо погано анонсували. А от новоспечений власник землі на Кільцевій дорозі купив кота у мішку – до ділянки ускладнений проїзд через СТО і АЗС неподалік.

  Наступний земельний аукціон у Києві влаштують 5 листопада. Тоді планують виставити на продаж уже більші шматки земельного пирога, а за виручені коштів закрити дірку в київському бюджеті. Нині там дефіцит у три мільярди гривень, каже Кличко. Утім, приватні підприємці кажуть: такі лоти їм просто не по зубах – це для крупного бізнесу.

  Попередній матеріал
  Контррозвідка СБУ затримала дев'ятьох бойовиків "ДНР"
  Наступний матеріал
  Столичний ботсад розпродає екзотичні рослини щоб пережити зиму