Столичний ботсад розпродає екзотичні рослини щоб пережити зиму

  Ботанічний сад не в змозі утримувати теплиці через зависоку вартість опалення – тож їх закривають, а екзотичні рослини з них – розпродають.


  Банан, фейхоа, кактус, алое та багато інших – вирощені в Україні, але із іноземних зерен – нині можна там купити за ціною від 15 до 200 гривень.

  А от оригінали рослин у повний зріст, себто колекційні, можна побачити далі, у теплицях.

  Працівниця ботсаду Людмила Буюн пояснила: "Для того, щоб зберегти унікальні колекції ми повинні деякі оранжереї звільнити, ущільнити колекційні фонди, щоб заощадити на опаленні".

  Так, із двох фондових теплиць – одну зачиняють щоб не опалювати. Розраховують зекономити мільйони гривень.

  Але безцінні рослині зі статусом національне надбання – тепер на межі знищення. Вони переїхали в одну теплицю, їм там просто затісно.

  Працівники кажуть – переселяли рослині поспіхом, щоб не вдарили перші морози. Тепер зелена скарбниця схожа на звалище. Місця бракує катастрофічно. Кожний кущ і квітка має сусіда. До теплиці вже й зварювальника запросили, щоб рослинам обладнав другий поверх.

  Б'ють на сполох куратори оранжереї. Мало того, що рослинам не вистачає місця, так ще й тепла.

  Критична температура повітря для фондової теплиці тропічних рослих, в основному африканських, +5 градусів. Якщо ж вона знизиться, то рідкісні рослини просто загинуть. Загалом тут більше тисячі рідкісних зразків - з південної Америки, Мадагаскару та Африки.

  Щоб пережити зиму в теплі ботанічний сад шукатиме спонсорів – додатково обігрівати приміщення з екзотичними рослинами. А ще співробітники запрошують усіх небайдужих придбати рослину на розпродажі – і хоч так допомогти ботсаду.

  Попередній матеріал
  У Києві провели перший за 6 років земельний аукціон
  Наступний матеріал
  Швейцарія арештувала рахунки Березовського – джерело