У Києві проходить фестиваль для людей із особливими потребами "Павлов-фест"

  День відкритих дверей відбувся у міській психоневрологічній лікарні імені Павлова. Пацієнти демонстрували свої художні таланти - картини, скульптури та колажі. Захід відбувся у рамках фестивалю для людей із особливими потребами "Павлов-фест", який розпочався днями у Києві.

  Віктор Боровик - колишній військовий льотчик, служив у Афганістані та освоїв 17 видів військової авійаційної техніки. Нині повністю поринув у мистецтво. Пише картини, ліпить скульптури з глини та грає у театрі.

  Віктор Боровик, митець: "Это я, я бывший офицер-летчик, участник боевых действий в Афганистане. Это мои награды. Орден за службу, орден победы за Афганистан, летчик первого класса".

  Не одна виставка за плечима й у художника Анатолія Йосича. Він пише картини вже 15 років. Нині його пензлю належить і художнє оформлення лікарняних корпусів "Павлівки".

  Анатолій Йосич, художник: "Это картина "Грешник". Солнце - одно из показателей Бога-отца. Христос, рыбой когда-то обозначали, они друг друга узнавали по этому. Дьявол когда-то попал ему в голову и грешные мысли пошли".

  Дехто з пацієнтів знаходить себе в акторському мистецтві. У лікарні працює театр "Будьмо". У своєму творчому доробку мають кілька п`єс Чехова та "Бурю" Шекспіра.

  Сергій Ененберг: "Створити таку стабільну команду - важко. Людина приходить, вона щось грає, йому цікаво або їй, а потім вона виписується з лікарні і багато людей не хотять повертатися до цього, тому що ці згадки - вони важкі. Більшість, коли ми створюємо команду, це люди, які вже виписались, ремісійні пацієнти".

  Організатори кажуть - фестиваль покликаний зробити психіатрію відкритою для суспільства та зруйнувати упереджене ставлення до таких людей. Крім того, творчість для пацієнтів має і неабиякий терапевтичний ефект.

  Семен Глузман, голова асоціації психіатрів України: "Выход из состояния, которое является состоянием психической патологии, не может произойти только с помощью медикаментов. Нужны еще какие-то методы социальной терапии. Искусство - занятия живописью, занятия пением, занятия на театральных постановках - дают, возможно, человеку вернуться к себе, вернутся в семью, вернутся к обществу".

  Цьогоріч фестиваль влаштовують уже вдруге. Він триватиме до 23 вересня. У рамках заходу відбудуться концерти за участі пацієнтів лікарні, неповносправних - виставки їхніх робіт та наукові конференції.

  Євгенія Подобна, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Бригинець: Київрада може віддати під забудову ще кілька історичних місць
  Наступний матеріал
  Сьогодні "Шахтар" зіграє з "Нордшелландом"
  Теги: