У Києві познущались з пам’ятника загиблим націоналістам

  У Бабиному Яру невідомі понівечили пам'ятний знак жертвам антинацистського підпілля Організації українських націоналістів. Вандали намагалися підпалити хрест, облили фарбою меморіальні дошки і наостанок написали повідомлення - "Вон Бандерам". Інцидент уже розслідує міліція.  

  Хвиля вандалізму докотилася Києва. Після наруги над пам'ятником Шевченку у Донецьку, невідомі спотворили хрест у пам’ять про розстріляних у Бабиному Яру. Його намагалися спалити. Коли не вдалося – облили фарбою. Розмалювали і меморіальні дошки. Наостанок залишили повідомлення.

  Євген Лапко, киянин: "Красними буквами: "Вон Бандери"".

  Кияни впевнені – понівечили пам'ятник не випадково, адже з восьми меморіальних скульптур невідомі спаплюжили саме пам'ятний знак жертвам антинацистського підпілля Організації українських націоналістів.

  Євген Лапко, киянин: "То, что такая надпись – это я только сам вчера только прочитал. То, что памятник здесь был героям нашим – я знал, а вот то, что именно вот... И потом – попробуйте, оторвите плиты от постамента".

  Хто зазіхнув на меморіальний комплекс – з'ясовуватимуть правоохоронці. Місце вже оглянули слідчі. Утім, жодних доказів зловмисники не залишили.

  Наталія Калиновська, помічник начальника Шевченківського РУ міліції по зв’язках з громадськістю: "Кримінального провадження з даного факту ще немає, але матеріали зареєстровані згідно чинного законодавства і в залежності від того, який результат ми отримаємо в процесі перевірки, приймати рішення".

  За цей рік це вже четвертий подібний інцидент. Причому дістається як пам’ятникам радянської доби, так і національно-визвольним. У столичному управлінні охорони культурної спадщини побоюються за долю ще тридцяти пам'яток, і мізкують над створенням паркової алеї радянського періоду. Там пам'ятники візьмуть під охорону.

  Яків Діхтяр, заступник начальника управління охорони культурної спадщини: "Привести туди, там встановити, написати їх історію, кому вони встановлені. Можливо – зробити фото. Але з тим, щоб їх об’єднати в якійсь такій парковій зоні, щоб це був іще один елемент туристичного відвідування міста Києва".

  А от хто відповість за злочин у Бабиному Яру – питання без відповіді. Розкрити такі злочини майже неможливо.

  Олена Махно, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Рада призначила 4 нових суддів Конституційного суду
  Наступний матеріал
  Київ не пристосований для пересування неповносправних
  Теги:
  Loading...