У Києві перевіряли якість товарів у супермаркетах

  Зі знижкою - значить зіпсований. Такий висновок зробили інспектори зі столичного управління захисту прав споживачів після контрольної закупки в одному з відомих супермаркетів Києва.

  Перевіряльники накупили повний кошик продуктів. Утім, виявилося - майже у половини із них закінчився термін придатності. Ще у кількох вага на етикетці не відповідає дійсності. Така картина у маркетах - не рідкість. Утім, покарання для таких торгових точок - незначне.

  Контрольний закуп найпопулярніших продуктів зробили дві перевіряльниці з управління захисту прав споживачів. Про те, що нагрянула інспекція - касири лише здогадуються. Перевіряльниці розплачуються і не відходячи від каси, розповідають: з придбаного обіду не звариш.

  Юлія Беспалько, головний спеціаліст відділу контролю за якістю продовольчих товарів: "Просрочену продукцію ми знайшли в залі. Це шоколадне масло. Цибуля - багато є гнилих плодів".

  А на десерт - ось такі мандарини. Гнилі фрукти запакували зіпсованим боком донизу та продавали зі знижкою 10 відсотків.

  Юлія Беспалько, головний спеціаліст відділу контролю за якістю продовольчих товарів: "Мандарини, які продають уціненими, а насправді вони гнилі. Продаються зі знижкою! Цей товар не може вже продаватись зі знижкою, без знижки. Тому що це є нестандарт і це ми бракуємо".

  Ще один гачок для покупця - обрахунок.

  Юлія Беспалько, головний спеціаліст відділу контролю за якістю продовольчих товарів: "Є такі випадки, коли вага виробника стоїть одна, магазин зважує разом з упаковкою, і продає більшу вагу".

  Адміністрація закладу більше, ніж перевіряльникам, не рада журналістам.

  Працівник супермаркету:  данном случае, если вы не можете сделать так, чтобы мы вышли из торгового зала, я могу вам дать номер телефончика руководителя, который занимается непосредственно общением с прессой".

  Працівник відділу контролю за якістю продовольчих товарів: "Мы работаем, мы проверяем качество товаров. Поэтому, будьте добры, либо помогайте, либо не мешайте нам".

  У кожному магазині мають бути контрольні ваги - каже начальник профільного управління КМДА. Інакше - штраф.

  Костянтин Соляник, начальник ГУ з питань захисту прав споживачів: "В любой торговой точке должны быть контрольные веса".

  Повинні бути - не означає що є. Перевірити реальну вагу яблук чи картоплі можна лише в одному супермаркеті Києва. Решті, як і цьому магазину, загрожують санкції. За зісовані мандарини, цибулю та оселедці адміністрація заплатить аж 170 гривень штрафу. До того ж - протягом десяти днів має вилучити весь прострочений товар. Закриття ж магазину - рідкість навіть для системних порушників.

  Костянтин Соляник, начальник ГУ з питань захист прав споживачів: "Когда закрывают магазин - они тогда быстро реагируют и в течении нескольких дней открываются".

  Покупці, які стали свідками контрольної закупівлі, пильніше дивитися на полиці не збираються.

  Покупець: "Ні, не перевіряю, не знаю..."

  Покупець: "Тут мандарини знайшли зіпсовані - не знаю, я не брала, я сюди рідко хожу".

  Покупець: "Нет, не проверяю. Я такое не беру, я стараюсь брать на развес".

  А деякі, щоби не обважили, фрукти не купують узагалі. Заміть них беруть...

  Покупець: "Пиво! Я бывший шахтер с Донбасса! Мне пиво нада!"

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Хворих на кишкову інфекцію виявлено у Грузії, Єгипті та Франції
  Наступний матеріал
  "Київавтодор" обмежить рух між Південним мостом та мостом Патона
  Теги: