Facebook

У Києві переселенцям з Криму пропонують безкоштовні курси української мови

  У липні в Києві стартувала освітня програма для переселенців з Криму та Донбасу, які хочуть підтягнути свої знання української мови.


  Її ініціювали активісти, які ще в 2012 році запустили проект з вивчення української мови в східних і південних областях країни, пише "Крым. Реалии".

  Як повідомили організатори, навчальний курс повинен був початися у вересні, але у зв'язку з напливом вимушених переселенців, було вирішено відкрити навчання вже в липні.

  "Ми зовсім недавно оголосили набір, але вже маємо понад п'ятдесят бажаючих вчитися. Перша група вже почала навчання, на черзі - друга", - розповіла координатор безкоштовних курсів української мови Анастасія Розлуцька.

  Як зазначили в організації "Кримська діаспора", велика частина кримчан, які вимушено переїхали в центральні області України, насилу розмовляють українською, оскільки більшу частину життя провели в російськомовному середовищі.

  "У Києві, звичайно ж, ніхто не дискримінує російськомовних кримчан, які не можуть говорити по-українськи. Але, безумовно, коли люди потрапляють тут на роботу, знання української для них є необхідним. Без цього їм складніше розбиратися з документами, спілкуватися з колегами і виконувати службові обов'язки", - зазначив голова громадської організації Анатолій Засоба.

  Курс для переселенців розрахований на півтора місяці. За бажанням, випускники можуть продовжити навчання в рамках програми, за якою займаються кияни. Вона розпочнеться у вересні цього року.
  Попередній матеріал
  Третій рівень санкцій проти Росії - перші оцінки
  Наступний матеріал
  В Одесі "замінували" три військкомати