5.ua

Третій рівень санкцій проти Росії - перші оцінки

  Санкції третього рівня, запроваджені Європою та США проти Москви, матимуть на російську економіку негайний ефект, що примусить Кремль нарешті переглянути агресивну позицію щодо України і почати докладати реальних зусиль задля мирного врегулювання ситуації на українському Сході. Принаймні, на таке сподіваються провідні європейські політики.


  Третій рівень санкцій проти Росії, який вже давно анонсували, але все ніяк не запроваджували і Європа, і Сполучені Штати – нарешті став реальністю. Нові обмеження стосуються вже не окремих осіб, причетних до порушення територіальної цілісності та суверенітету України, а цілих секторів російської економіки. Це має стати для Росії чітким сигналом, що час переглянути експансіоністську політику і припинити агресію щодо України, вважають у Європі.

  Речник Єврокомісії Джонатан Тодд роз’яснив: "Нові санкції мають на меті обмежити діяльність російських фінансових інституцій, а також встановлюють ембарго на постачання зброї, забороняють експорт товарів подвійного призначення, які можна використовувати і у військовій галузі. На додачу – призупиняють доступ Росії до певних технологій, зокрема – у галузі видобутку та переробки нафти".

  Оцінки європейськими політиками нових обмежень щодо Росії – неоднорідні. Скажімо, президент Литви Даля Грібаускайте назвала санкції запізнілими і недостатніми. Зокрема литовська чільниця невдоволена фактом, що вони не завадять Франції продати Росії військові кораблі "Містраль". А от у Німеччині запровадження нового пакету обмежень схвалили. Канцлер Ангела Меркель назвала таке рішення об'єднаної Європи неминучим, зважаючи на політику Росії – і це попри те, що санкції можуть негативно вплинути і на європейські економіки.

  Підтримує таку думку і віце-канцлер держави, Зіґмар Ґабріель. Він заявив: "Гадаю, ці санкції дадуть ефект дуже швидко, адже російська економіка і без них перебуває не в найліпшому стані. Звісно, ті, на кого нові обмеження вплинуть насамперед – це російські олігархи, і вони не захочуть втрачати прибутки і доступ до європейських інвестицій. Ми усвідомлюємо, що від цих санкцій можемо і самі зазнати певних незручностей, але не можемо заради уникнення негативних економічних наслідків дозволити, щоби на нашому спільному континенті і надалі вирувала війна".

  Погоджуються з такою думкою і у Великій Британії. Втім, тамтешній міністр закордонних справ переконує: негативний вплив нових обмежень на Європу буде значно меншим, аніж на Росію. "Звісно, нові санкції проти Росії вплинуть і на нашу економіку. Втім, ці заходи були розроблені так, щоби максимізувати вплив на Росію і водночас мінімізувати негативні наслідки для європейських економік. Зрештою, не можна приготувати омлета, не розбивши яєць", – підсумував Філіп Гамонд.

  Сама ж Росія на нові санкції відреагувала обуренням. І щодо європейських, і щодо американських санкцій міністерство закордонних справ РФ видало розлогі коментарі. Європу Москва звинувачує у відсутності власної волі і потуранні думці Вашингтона. А в коментарі щодо американських санкцій – взагалі використовує риторику пізнього СРСР, вживаючи, наприклад, звороти на кшталт "київський режим та його заокеанські правителі".

  Олена Хоменко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Завтра терористів переконуватимуть пустити експертів на місце падіння "Боїнга" - Гройсман
  Наступний матеріал
  У Києві переселенцям з Криму пропонують безкоштовні курси української мови
  Loading...