У Києві обговорили впровадження Болонської системи в Україні

  Зміни у Болонській системі та їхнє впровадження в Україні - тема цьогорічної наукової конференції "Вища освіта України у контексті інтеграції до Європейського освітнього простору".

  Уже п`ятий рік поспіль за одним столом збираються вітчизняні та міжнародні експерти. Вони обговорюють основні проблеми та майбутнє Болонської системи в Україні. Що змінилося і чого чекати українському студенту?

  Юлія Чаплінська за Болонською системою навчається з третього курсу. Зізнається, щоб отримати високий бал, працювати доводиться більше, ніж раніше. Проте і рівень отриманих знань став вищим.

  Юлія Чаплінська, аспірант: "Для того, щоб у тебе дійно було гарне майбутнє, для того, щоб ти став професіоналом, дійсно професіоналом своєї справи. Потрібно мати багаж знань і саме Болонська система вона дає нам можливість саме отримати цей багаж знань".

  Щоби повністю перейти на навчання за Болонським процесом, Україні варто зробити три важливі кроки.

  Жанна Таланова, представник Національного ТЕМПУС-офіс в Україні: "Європейська система накопичення та трансферу кредитів - це лише одна проблема, один інструмент болонського процесу, який допомагає зробити прозорими наші дипломи, наші навчальні програми. Крім того, важливим інструментом є національна рамка кваліфікацій, яка загалом описує кваліфікації. які надаються в рамках вищої освіти, як в Україні, так і в Європі, і звісно додаток до диплома, який офіційно вже ілюструє набуті кваліфікації компетентності".

  Дипломи європейского зразка випускники українських вишів уже отримують. 

  Іван Бабун, національний експерт з реформування вищої освіти: "Запровадження кредитно-трансферної системи 2009 року, яка затверджена європейською комісією. Створення національної рамки кваліфікації, яка б зробила прозорою і зрозумілою циклову підготовку фахівців з вищою освітою. Тобто, яких фахівців ми готуємо на першому циклі - бакалаврат, яких фахівців ми готуємо на другому циклі - магістратура, яких фахівців готуємо на третьому циклі - доктор філософії".

  Щоби пристосувати українську освіту до змін, затверджених у 2009 році - досвід переймаємо у спеціалістів із Чехії.

  Віра Штастна, національний Болонський експерт: "Важлива річ, на мою думку, це як правильно зрозуміти отриманий рівень знань студента. Що це таке? Як це допоможе удосконалити ту чи іншу кваліфікацію? Ми не змінювали структуру навчання, зараз ми маємо змогу детальніше розглянути її, щоб зробити зрозумілою у світі , для студентів, для роботодавців".

  Боятися змін ні студентам, ні викладачам не варто, впевнені  експерти - учасники конференції з Болонського процесу.

  Ірина Маноха, декан факультету психології КНУ ім. Тараса Шевченка: "Болонський процес не втручається у зміст освіти. Тобто нас не спонукає ця система вчити чомусь іншому, ніж ми вчили раніше. Це не змінює уявлення, наприклад, про психологію, філософію чи інший процес. Це запроваджує певну систему отримання навчання, тобто надання освітньої послуги і її отримання".

  Вищу освіту в Україні за принципами Болонської системи здобувають уже п`ять років. Проте повністю запровадять її правила лише до 2020. Потому спеціалістам з дипломами українських вишів можна сподіватися на визнання і в інших країнах.

  Наталя Гончарова, Роман Гриценко та Олександр Котельников, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Шевченківська РДА продала культурну пам`ятку разом з мешканцями
  Наступний матеріал
  "Газпром" запропонував "Нафтогазу" родовища для СП
  Теги: