Шевченківська РДА продала культурну пам`ятку разом з мешканцями

  Не вщухають пристрасті й довкола охоронної зони Софії Київської. Цього разу в око інвестора впала пам`ятка культурної спадщини - садиба художника Мурашка. Людей, які там мешкають, фактично вигнали з власних домівок. Ті, кому пощастило залишитися, кажуть - пам`ятку хочуть знищити.

  Це будинок у самісінькому центрі Києва на вулиці Мала Житомирська. Пам`ятка культурної спадщини, яка минулого року святкувала столітній ювілей. Будинок пов`язують із художником Олександром Мурашком та академіком Борисом Бабієм. Утім, Олександру Глухову, який мешкає тут - споглядати архітектурні принади будівлі нема коли. Місяць тому він випадково дізнався, що його будинок продали.

  Олександр Глухов: "Ми маємо право продавати, тому що є розпорядження КМДА, яке дає нам право це робити, але розпорядження це вийшло у 2009 році".

  А от сам будинок тишком продали у 2008-му - коли про розпорядження мерії ще й мови не було. Чому Шевченківська райадміністрація виставила комунальну власність на продаж разом із мешканцями - для Олександра й досі таємниця. Каже - спочатку районна влада передала будинок на баланс комунальному підприємству "Житлоінвестбуд". А він своєю чергою  - продав його - фірмі "Пантеон-інвест". Поки прокуратура розслідувала справу  - багатостраждальний будинок знову перейшов у інші руки - цього разу товариству "Вестіга". А у під`їзді Олександра Дмитровича відтепер цілодобово чатує охорона.

  Журналіст: "Ви з тов "Пантеон" чи "Вестіга"? Ми просто хочемо дізнатись".

  Охоронець: "Без коментарів".

  Журналіст:  "Це ж не секретний об`єкт".

  Охоронець: "Мы - охранная организация "Атис-групп".

  За словами охоронця, його обов`язки - не впускати безхатченків до будинку. Вони начебто зайняли ті квартири, звідки виїхали люди через  реконструкцію. У комісії з питань культури Київради псевдогосподарів пам`ятки на Малій Житомирській називають "перекупниками краденого".

  За словами пана Бригинця, навіть якщо розпорядження Шевченківської РДА скасувати - зворотної дії не буде. Адже садиба Мурашків вже у приватних руках. А от урятувати решту історичних пам`яток біля Софії може лише публічність адрес, що виставляє Київрада на продаж. 

  Ганна Рибалка, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Жителі Феофанії намагаються відстояти землю від забудови
  Наступний матеріал
  У Києві обговорили впровадження Болонської системи в Україні
  Теги: