У Києві масово звільняються лікарі "швидкої"

  Київ без "03": у столиці масово звільняються лікарі швидкої допомоги. Вже півроку як вони не отримують надбавку мера. А це - чи не половина їхньої ставки. Тож і так невеликі зарплати в середньому збідніли на 400-500 гривень.
  Ляна Божко - лікар швидкої допомоги зі стажем. Прийшла працювати сюди відразу після медінституту. Чого тільки вона не бачила за п`ятнадцять років - і двері до квартири хворого ламала, і тікала від рідних пацієнта, які зустрічали лікарів з сокирою у руках. Нещодавно отримала підвищення та власний кабінет. Тож на виклики з бригадою швидкої вже не їздить.

  Ляна Божко, заступник головного лікаря з медичної допомоги станції швидкої медичної допомоги: "Враховуючи нашу таку динамічну професію і надзвичайне навантаження - психо-емоційне, фізичне, на лікарів, на фельдшерів, на санітарів, які у нас працюють, люди до нас не йдуть зараз".

  2300 гривень - середня зарплата лікарів швидкої допомоги. І це з усіма можливими надбавками та преміями. Тому мало хто погоджується на таку виснажливу роботу за копійки. Лише за останні два місяці зі станції швидкої звільнилося 20 лікарів та 15 фельдшерів. Ці робочі місця і досі вільні.

  Ляна Божко: "Ми отримуємо ще 50% за складну та напружену працю, але, все одно, враховуючи ці виплати, - цього не достатньо для гідного життя".

  Лікар, фельдшер та санітар - лише у такому складі має працювати бригада швидкої. Нині ж більша частина бригад Києва - недокомплектовані. Третина машин швидкої допомоги взагалі виїжджають на виклик без лікаря. Чиновники тим часом проблеми не помічають та заперечують будь-які звинувачення - мовляв, у нас усе добре. 

  Людмила Качурова, начальник ГУ охорони здоров’я та медичного забезпечення КМДА: "Подивіться, що в інших регіонах робиться! Але, ми - столичний регіон і на сьогоднішній день швидка медична допомога забезпечена всіми необхідними ліками".

  Лікарі намагаються зарадити проблемі самотужки. Часом трапляється навіть таке, що студенти-медики працюють замість санітарів. Тоді як, за законом, вони можуть лише ящик з ліками носити. Тому після інституту працювати на станції швидкої допомоги мало хто хоче. 

  Олександра Журахівська, "5 канал"
  Попередній матеріал
  Еще $1.000.000 отдал Элтон Джон на борьбу со СПИДом
  Наступний матеріал
  У Києві викрили потужний конвертаційний центр
  Теги:
  Loading...