5.ua

У Києві через забудову сплюндрували братську могилу жертв війни [відео]

  Люди кажуть – братську могилу хочуть перенести, бо вона заважає будувати підземний паркінг. Житловий комплекс серед лісу та впритул до приватних будинків хочуть звести на замовлення Спілки художників України.

  Валентина Хорошун однією з перших помітила підозріле скупчення людей на території художніх майстерень. Тридцятеро молодиків спортивної статури та ще кілька чоловіків у спецодязі оточили братську могилу.

  Олег Кочерга, голова ініціативної групи "За збереження селища Шевченка": «Чорнозем з могили викидали, не менше куба землі було викидано. Ми так розумієм, шо задача Спілки художників – показати, шо тут немає могили».

  Мешканці вулиці Сошенка переконані – могила стала на заваді планам забудовника. Адже саме на місці поховання має пролягати підземний паркінг великого житлового комплексу.

  Люди кажуть – факт розриття могили зафіксувала міліція. Утім, хто і навіщо рано-вранці взявся паплюжити пам'ять загиблих – мешканці не знають і досі. Бачили навалу на могилу і місцеві охоронці – представники забудовника. Кажуть, працювали археологи.

  Охоронець: «Ніхто не нападав. Приїхали археологи, зробили, мабуть, свою роботу».

  Факту вандалізму не було – твердять і в Національній спілці художників. Роботи здійснювала військова спеціалізована установа разом із представниками управління охорони пам’яток. Хотіли перевірити, чи могила справжня.

  Заступник голови НСХУ: «Оскільки там знаходиться будівництво – треба було точно встановити місце захоронення з тим, щоби надалі вирішувати питання про перенесення. Якби там було велике захоронення – це одне діло. А так – це невелике захоронення, все, шо лишилося від тієї нещасної сім’ї».

  Чи означає це, що поховання таки переноситимуть – у Спілці не кажуть. А люди, тим часом, дивуються таким нападам напередодні річниці визволення Києва від нацистів. Переконані – забудовник, попри заборону Генпрокуратури, невдовзі може почати підготовчі роботи з будівництва. Й собі готують акцію: в неділю прийдуть до понівеченої могили, щоби провести тут молебень.

  Ганна Рибалка, Дмирто Дємишев, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Волині впав літак: 2-є людей загинули
  Наступний матеріал
  Столична влада озвучила план реконструкції очисних споруд у Бортничах [відео]
  Теги: