5.ua

Столична влада озвучила план реконструкції очисних споруд у Бортничах [відео]

  Реконструювати станцію планують у найближчі кілька років. Через зношеність один з трьох блоків доведеться перебудовувати. Оновлену станцію обіцяють зробити безпечнішою та більш економічною, а питну воду – якіснішою. Сьогодні відбулися громадські слухання щодо проекту.

  Цим очисним спорудам – щонайменше три десятки років. З понад двох сотень, 23 – вже вийшли з ладу. Решта – на черзі.

  Володимир Бражник, начальник Бортницької станції аерації: «Не витримують ні споруди, не витримують ні конструкції, ні металеві, ні бетонні. Звичайно, ці блоки мають вже граничне спрацювання. Десь 90-92 відсотки спрацьованого і обладнання, і самих споруд. І треба терміново міняти ці споруди».

  Кажуть, ще кілька років – і екокатастрофи не уникнути. Дрібні аварії тут трапляються щодня. У випадку масштабнішої – брудні стоки потраплять у Дніпро. Тоді без питної води можуть лишитися, окрім Київської, ще 4 області.

  Андрій Білик, заступник гендиректора ПАТ "київводоканал" з технічних питань: «Від двох до трьох аварійних ситуацій на різних ланках технологічної цепочки очистки сточних вод. Щоденно цілодобово персонал станції локалізує ці аварійні випадки».

  У Водоканалі стверджують – нині зросли вимоги до питної води. Тож, до деяких європейських стандартів вона не дотягує

  Володимир Бражник, начальник Бортницької станції аерації: «Станція розраховувалась на очистку стічних вод усього по трьох показниках. А зараз нас контролюють по 14 показниках. Тобто, станція не пройшла реконструкцію, а контроль піднявся».

  Чи не найбільша проблема – мулові поля у передмісті столиці. Туди викидають осад, що лишається після очищення води. Спершу мул мали сушити та використовувати, як мінеральні добрива, однак у 80-х у ньому знайшли важкі метали. Відтоді він накопичується на спеціальних полях. Нині вони заповнені вщент. Працювати вони зможуть недовго.

  Валерій Ченчевий, голова правління ПАТ "Київводоканал": «По нашим подсчетам, полтора-два года. Иловые поля – 272 га. Их мощность – три миллиона, в данный момент там около 10 миллионов находится. Они переполнены сверух и технология уже не работает».

  Проект реконструкції станції вже готовий. Над ним працювали українські, французькі та японські експерти. З трьох блоків, на станції реконструюватимуть два, третій – зводитимуть заново. Усе – за кредитні кошти.

  Анатолій Голубченко, заступник голови КМДА: «Саме кредит від японського уряду, над яким ми сьогодні працюємо, ми плануємо залучити на Бортницьку станцію аерації».

  Нова станція аерації має бути безпечнішою, компактнішою та більш енергоефективною. Воду будуть доочищувати та знезаражувати ультрафіолетом. А ще – обіцяють прибрати неприємний запах, адже нині від смороду зі станції потерпають майже 300 тисяч містян. Мул же планують сушити та спалювати.

  Євгенія Подобна, Віктор Сніжко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві через забудову сплюндрували братську могилу жертв війни [відео]
  Наступний матеріал
  Український тиждень моди стартував із колекцій вітчизняних дизайнерів
  Теги: