У КМДА зникли 4 картини з музею Києва [репортаж, відео]

  Куди поділися і де шукати картини із музею історії Києва? Чотири роки тому їх віддали у тимчасове користування столичній мерії. Тепер вирішили перевірити - чи на місці мистецькі цінності. Чотирьох не дорахувалися.

  Щоби мерські чиновники з натхненням працювали у своїх кабінетах, музей історії Києва люб’язно надавав свої полотна з 1992 року. Утім, ця люб’язність вилізла їм боком. У вересні головний зберігач музею Людмила Суругай прийшла до мерії - планово подивитися чи на місці полотна та в якому вони стані. Утім, із 6-ти картин українських митців знайшлося тільки 2 - у кабінеті Олеся Довгого. Їх вже, так само люб’язно, попросили повернути до музею.

  Людмила Сургай, головний зберігач Музею історії Києва: "Музей в очередной раз должен был проверить это все и представители той стороны смогли нам показать только 2 работы, 4х работ нам не смогли позать. Никак этого не обяснили, просто мы констатировав такой вот факт, подали на розыск".

  Шукати у провладних коридорах треба 4 полотна відомого українського художника Сергія Шишка. Культурну цінність картин оцінити неможливо, а от матеріальна - досить таки значна. На ринку одна така коштує десятки тисяч доларів. Коли їх позичали у мерію - застрахували на 10-15 тисяч умовних одиниць.

  Катерина Романова, в.о. директора Музею історії Києва: "Хотілося б з’ясувати чи дійсно у мерії і якщо при проведенні інвентаризації волни будуть там знайдені, підтвердиться що вони там зберігаються, думаю будемо звертатися щоб нам ці картини повернули".

  Крадіжки полотен з музею Історії Києва не було - переконує речник столичної міліції. Проте кримінальну справу за фактом зникнення картин вже порушили. Зі справою обіцяють розібратися, і, можливо, змінять статтю "крадіжка" на "службове недбальство". Тому радять краще пошукати.

  Володимр Поліщук, речник ГУ МВС у Києві: "Крадіжки як такої не було взагалі. Проводяться слідчі дії, ми звернулися до всіх можливих інстанцій - просимо прискорити проведення інвентаризації. Після того як слідчий збере усі матеріали, вони підуть до прокуратури і прокуратура буде вирішувати питання або продовжити розслідування по факту крадіжки або перекваліфікація в злочин службовий - недбале ставлення до майна".

  Отримати коментар від прес-служби мерії нам поки що не вдалося.

  Бермудський трикутник на Хрещатику 36. Відшукати шедеври українського мистцетва музейникам історї Києва так само важко, як і голку в скирті сіна. Утім, надію на повернення переданих полотен назад, до музею, вони не втрачають.

  Ксенія Дворнікова, Дмитро Демешев, 5 канал

  Попередній матеріал
  Новий радіологічний корпус у Києві запрацює лише з літа [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Сьогодні в Києві був найтепліший день за останні 73 роки
  Теги: