Новий радіологічний корпус у Києві запрацює лише з літа [репортаж, відео]

  Новий радіологічний корпус відкриють у Києві за місяць. Його реконструкція коштувала близько 100 мільйонів гривень і тривала шість років. Однак, приймати хворих там почнуть не раніше наступного літа. Адже зараз лікувати нічим - обладнання там немає.

  Щоби пройти кількахвилинне променеве випромінювання, онко-хворі чекають у черзі в напівтемному коридорі кілька годин. В арсеналі медиків лише один апарат "Рокус-М" російского виробництва - йому вже 25 років. Щодоби через це обладнання проходять понад дві сотні хворих з усієї Київщини. 

   Людмила Музиченко, завідувач відділу променевої терапії: "Хворих ми лікуємо тут у старому зданії, один апарт на всю Київську область, з 6 ранку до часу-пів другої ночі. Тут ми пухлину опромінюємо, ми стараємось, щоб іонізацією пухлина покрилась максимально - 80-100%, але при цьому можуть пошкоджуватися здорові тканини. На лінійному прискорювачі це буде набагато комфортніший метод променевої терапії".

  Нове обладнання з`явиться у Києві вже наступного року. Воно дасть змогу, зокрема, проводити внутрішньопорожнинне та внутрішньотканинне випромінювання. При цьому вплив радіації  на здорові клітини зменшиться. 

  Олег Ременник, начальник Управління охорони здоров`я КОДА: "Буде апарат для кате-симуляції. апарат гамма-камера так називаємая, і апарат лінійний прискорювач. У нас є гамма терапевтичний апарат, і є апарат для брахі-терапії. Вони вже є".

  Для нового обладнання - новий радіологічний корпус. Його реконструкція триває ще з 2004-го. Для завершення бракувало грошей. Однак цьогоріч крига скресла: на монтажно-будівельні роботи один мільйон гривень виділили з обласного бюджету та сім мільйонів з державного. Ще 80 мільйонів треба на закупівлю медичного обладання.

  Анатолій Присяжнюк, голова київської облдержадміністрації: "Ці кошти будуть виділені в бюджеті 2011 року , я надіюсь, що це буде 1 квартал і десь до літа цей корпус буде повністю працювати і виконувати свої функції".  

  Загалом на Київщині на обліку - понад 35 тисяч онкохворих. Щороку такий діагноз отримує шість тисяч жителів. Нове обладнання, кажуть лікарі, зможе подовжити їхня життя.

  Світлана Одаренко, Віктор Сніжко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Влада Києва відновить будівництво Подільського мосту
  Наступний матеріал
  У КМДА зникли 4 картини з музею Києва [репортаж, відео]
  Теги: