У Києві закінчуються запаси препаратів від гепатиту, діабету і ВІЛ-СНІД

  На волосині від смерті. Хворі на туберкульоз, гепатит С, діабет, ВІЛ-СНІД - можуть лишитися без ліків. Запаси препаратів закінчуються, а Міністерство охорони здоров`я досі не провело новий тендер на закупівлю ліків. Якщо цього не зробити до кінця місяця - під загрозою опиняться тисячі життів.

  Єдиний онук Ніни Герасимівни уже десятий рік страждає на діабет 1-го типу. Щодня йому треба колоти інсулін. Однак в аптеці, за якою закріплений хворий, препарату немає ще з початку липня.

  Ніна Любчич, пенсіонерка: "Три тижні уже немає інсуліну".

  В інших аптеках - ліки не можуть видати, адже тоді без інсуліну залишать решту хворих. До фармацевтів свого району жінка телефонує щодня. Там заспокоюють: "невдовзі з`явиться". Пані Ніна у розпачі. Адже добре пам`ятає, що сталося з онуком, коли той не вводив препарат.

  Ніна Любчич, пенсіонерка: "Він впав у кому. І три тижні пролежав у лікарні".

  Б`ють на сполох і у Всеукраїнській мережі людей, які живуть з ВІЛ. Препаратів для хворих на ВІЛ-СНІД вистачить щонайбільше до жовтня. Без лікування може лишитися двадцять одна тисяча українців, серед них - майже дві тисячі дорослих киян і сотня - дітей. 

  Володимир Курпіта, виконавчий директор Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ: "Це потребуватиме зміни схеми лікування, переходу з простої схеми на більш складну. Вартість першої схеми складє 200 доларів. Вартість другої - зростає до тисячі доларів. В тому разі, якщо людина перестає приймати схему, в неї відновлюється хвороба, вона починає частіше хворіти, потребує госпіталізації. Стан здоров`я самої людини може погіршуватися і вона, в кінці-кінців, може померти".

  Загалом, закінчуються запаси близько двох сотень препаратів. Причина - неквапливість Міністерства охорони здоров`я. Воно досі не провело тендер на закупівлю ліків. Кажуть - не поспішають, щоб уникнути корупції під час конкурсу та обрати найякісніші медикаменти.

  Забезпечити усіх хворих ліками у Міністерстві обіцяють у найближі два місяці. А поки чиновники думають - небайдужі самотужки шукають препарати. Зокрема, Мережа людей, які живуть з ВІЛ, вже домовилася із донорами про постачання необхідної кількості ліків для хворих на ВІЛ-СНІД. Решті хворих, таких як онук Ніни Герасимівни, доведеться чекати. 

  Світлана Одаренко, Наталя Новосядла, Іван Довганик та Ігор Пльонкін, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  В КОДА підписали договір про фінансування місцевих громад з ООН та ЄС
  Наступний матеріал
  У КМДА підтвердили захоплення забудовником земельної ділянки на Щекавиці
  Теги: