У Києві забудовники і "чорні археологи" знищують гору Щекавицю

  Київська гора Щекавиця у небезпеці. Фірма, що планує звести на ній елітний маєток, будівельною технікою підриває частину гори з вулиці Лук`янівської. Як наслідок - утворився глиняний кар`єр глибиною як 6-поверховий будинок. Ще одна загроза з іншого боку - землю з гори знімають лопатами.

  Місцевий мешканець Джон неодноразово ставав свідком того, як невідомі руйнують Щекавицю.

  Джон Хангер, місцевий мешканець: "Постоянно приходят сюда люди и нарывают, нарывают эту гору нещасную. И скоро ее все-таки не будет, мне кажется".

  Те, у що очі не врять, зафіксувала камера. На цих кадрах четверо чоловіків ломами й лопатами зрізають шар землі з гори. Джон припускає - то так звані "чорні археологи". На свіжому зрізі ґрунту добре видно людські кістки. За даними істориків, це поховання померлих під час епідемії чуми в кінці 18 століття. Тоді гору, де гадюка вкусила віщого Олега, перетворили на цвинтар.

  Джон Хангер, місцевий мешканець: "Ну вот, это останки человека, пожалуйста".

  Місцеві мешканці припускають - людей  з лопатами могли зацікавити коштовності померлих, які часто тут знаходять. Та найбільше лихо для Щекавиці - з протилежного боку.

  Кий, Щек та Хорив жахнулися б, бо від прадавньої гори Щекавиця залишилося зовсім мало.Тепер вона страждає то від будівельних кранів, то від рук чорних археологів. За останні роки гору одного із засновників Києва - Щека - перетворили на глиняний кар`єр. Невдовзі тут планують збудувати 4-поверховий маєток. Хто господар - невідомо, однак його представники вже про себе заявили. На одній з громадських акцій активістів на гору не пускали.

  Євгенія Закревська, громадський активіст: "Звісно, що документи не пред`явив свої, і паспорт він не показував, і яким чином стосується даної компанії".

  У земельному кадастрі ділянка на Лук`янківській, якраз біля Щекавиці, належить компанії "Інженерні будівельні системи". Утім, руйнувати гору не мали права, кажуть активісти організації "Збережи старий Київ", бо вона у переліку об`єктів культурної спадщини. Разом із представниками організації перевіряємо, чи не загарбав забудовник не свою територію.

  Олександра Шандра, представник організації "Збережи старий Київ": "Відповідно до оцього плану, оце от тут починається його територія".

  Після елементарного підрахунку кроками з`ясовуємо - у кадастровому плані зазначена одна ділянка, перед очима ж - більша.

  Олександра Шандра, представник організації "Збережи старий Київ": "Я вважаю, що дії забудовника є неправомірними в тому, що він вирив оцей кусок гори".

  З вимогою зупинити руйнування Щекавиці активісти вже звернулися до прокуратури. Звідти запит направили до інспекції Державного архітектурного контролю. Утім, там вирішувати долю Щекової гори не поспішають.

  Ганна Рибалка, Роман Гриценко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Андрій Шевченко став почесним громадянином Києва
  Наступний матеріал
  Відбувся 2-й форум регіонів України та Уральського округу РФ
  Теги:
  Loading...