5.ua

У Києві руйнується «хрущовка» – влада роками не реагує на скарги мешканців [відео]

   

  Облуплені під’їзди, відсутність світла, пліснява на стінах – у такому стані вже більше восьми років живуть мешканці «хрущовки» на Червонопільській. У пані Тетяни тріщина на стіні та стелі розділила квартиру майже навпіл.

  Тетяна, мешканка будинку: «Вот поставили нам пробные, вот видите – опять треснула, стяжки, маячки вот там, наверху, и больше ничего».

  Мешканка сусідньої квартири, пенсіонерка Анастасія Мурашко, вже кілька тижнів живе майже у темряві. З-під люстри в неї ллється вода, тоді як підлога у сусідів зверху – суха. 

  Анастасія Мурашко, мешканка будинку: «Ну, я боюсь пользоваться. Хорошо, что у меня есть вот єтот вот светильничек. А не дай Бог что-то там случится, кто будет виноват?»

  А наприкінці минулого тижня будівля ледь не захлинулася у гарячій воді – затопило підвал та льохи на дворі. Комунальники, які приїхали на виклик, розкопали величезну яму перед «хрущовкою» та поїхали. Відтоді, кажуть мешканці, ремонтників вони не бачили. А батареї у квартирах – холодні.

  Андрій, мешканець будинку: «В погребах течет вода, идет испарение. Значит, где-то прорыв трассы – или отопления, или горячей воды. На что «Киевэнерго» или ЖЕК говорит, что работы идут, производятся, но мы работников не видим».

  Відшукати ремонтників вирішила знімальна група 5 каналу. У «Київенерго» на наше звернення відповіли, що підприємство опікується тепломережею знадвору, а усередині будинку – ЖЕК.

  «”Київенерго” поставляє теплоносій до “стінки будинку”. Внутрішньобудинкові мережі знаходяться в зоні відповідальності балансоутримувачів будинку - ЖЕКу, ОСББ, ЖЕО.

  ПАТ “Київенерго”».

  Йдемо до ЖЕКУ. Побачивши камеру, директор підприємства, що обслуговує горе-«хрущовку», спершу намагався сховатися від нас за парканом, а потім і взагалі утік.

  Журналіст: «Розкажіть нам ситуацію з будинком на Червонопільській».

  Директор (ховається та втікає від камери): «Нічого не нада знімати».

  У райадміністрації запевнили, що ситуацію із аварійною «хрущовкою» тримають під контролем. Пояснюють – спершу там замінять тепломережу всередині будинку. А потім – може і до капітального ремонту руки дійдуть.

  Олександо Удот, головний інженер Подільської РДА: «Сети, которые изношены, сейчас их меняют, причина будет устранена и можно будет преступать к работам капитального, так и текущего характера. Когда они будут произведены – это все будет зависит от финансирования».

  Востаннє державним коштом будинок ремонтували ще у восьмидесятих роках. Нині мешканці латають його власноруч.

  Анна Грішина, Андрій Верстюк та Леонід Коваленко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Гуртожиток НВЦ продали разом із мешканцями
  Наступний матеріал
  Суд у справі столичного дельфінарію без попередження перенесли
  Теги:
  Loading...