У Федерації працедавців не підтримують запровадження сієсти для киян

  Від нечуваної спеки потерпає столиця. І це ще не межа - до кінця тижня метеорологи прогнозують зростання температури. Медики наполегливо радять ховатися якнайдалі від сонця. У країнах, де висока температура є нормою, людей від спеки рятує сієста.

  Навіть за тридцятиградусної спеки на будівельному майданчику цілий день кипить робота. Працівники на палюче сонце не зважають, кажуть - влаштовувати сієсту ніколи, потрібно гроші заробляти.

  Ідею запровадити для киян сієсту на період спеки у Федерації працедавців не підтримують і додають: якщо влаштувати велику перерву, відпочиватимуть не всі - не пощастить тим, хто до столиці дістається з околиць.

  Юлія Бенцлер, виконавчий директор Федерації роботодавців: "Дорога из Броваров, из Фастова, с Василькова занимает порядка полутора часа. Мы говорим, что человеку выделяется время на отдых, в результате, он едет по той же жаре - чего мы достигаем? Никакого позитива не вижу".

  Не вірять в українську сієсту і справжні поціновувачі такого відпочинку. Посол Іспанії розповідає - у киян такий відпочинок асоціюється з кількагодинним сном, та насправді:

  Посол Іспанії в Україні: "Сиеста - это не два-три часа, это перерыв, наоборот, это может быть 15, максимум может быть 30 минут, это короткое время для сна. Конечно, это восстанавливает силы, тоже рекомендуется не только для детей, но и для взрослых. Всегда можно найти время и место, чтобы подремать немножко".

  Сам посол сієсти у Києві не влаштовує і переконаний - запровадити такий відпочинок в Україні неможливо. Він упевнений - щоби врятуватися від спеки, варто дотримуватися рекомендацій місцевих медиків.

  Лікар: "Налагодити робочий день так, щоби була можливість перепочити в обідню перерву, мати нормальну їжу відповідно до сезону - менш калорійну, більше овочів і фруктів, більше пити, не вживати алкоголь ні в якому разі на таку жару, менше курити".

  Рятуватися від спеки киянам доведеться ще найближчі кілька днів. А вже за тиждень метеорологи обіцяють зниження температури.

  Інна Неродик, Сергій Клименко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Через лісові пожежі у США евакуйовано більше 3 тис. осіб
  Наступний матеріал
  Забудовник твердить про законність будівництва біля Щекавиці
  Теги: