У Держагентстві водних ресурсів обіцяють водопілля в межах норми

  Пік паводку на Київському водосховищі припаде на кінець квітня. Про це заявляють в Державному агентстві водних ресурсів. Утім, заспокоюють - цьогорічне водопілля не буде вищим за норму. Навіть зараз рівень води на водосховищі удвічі нижчий за торішні показники.

  Київська дамба - знову в центрі уваги чиновників і рятувальників. Тиждень тому почалося зростання припливу до Київського та Канівського водосховищ. Перевіряти, в якому режимі працює ГЕС, взялися в Мінекології. Після наради з фахівцями запевняють -  рівень води у нормі. А повторення ситуації із загибеллю риби у 2010-му році - не буде.

  Микола Злочевський, міністр екології та природних ресурсів України: "Никакой угрозы затопления не существует, а количество кислорода в воде соответствует норме и даже превышает ее. Поэтому мы прекрасно понимаем, что никаких случаев гибели рыбы не наблюдается".

  За зиму шар льоду на водосховищі перевищив півметрову позначку. Нині водойма досі вкрита кригою. Її стан контролюватиме міжвідомча комісія з представниками місцевої влади, Мінекології та Агентства водних ресурсів. На самій ГЕС кажуть - найбільше вода підніметься у 20-х числах квітня. Утім, і тоді її рівень буде у кілька разів менший за пропускні можливості греблі.

  Ігор Сирота, диреткор "Укргідроенерго": "Ну, якщо ми беремо 2010 рік - ви знаєте, що тоді товщина льоду і запас снігу були набагато більші, ніж в цьому році, 4 з половиною кубічних метрів. Найбільший паводок, який проходила оця гідроспоруда - 11 тисяч метрів кубічних у 1979-му році".

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Сьогодні з правоохоронними органами ми працюємо, щоби не загрожувало нічого рибним запасам. В області працює протипаводкова комісія, яка получає інформацію з водного агентства".

  У зоні уваги опинилася і територія відчуження Чорнобильської АЕС. Напередодні з`явилася інформація про можливе підтоплення забруднених територій. Нині там прпцюють спеціальні служби Мінекології та МНС.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На столичному острові три дні без їжі та теплого одягу проживе мандрівник-екстремал
  Наступний матеріал
  Прокуратура виявила зловживаннь на 20 млн. грн. у галузі освіти Києва
  Теги: