Сортування сміття
Сортування сміття Depositphotos

Тимчасовий керівник Держекоінспекції наполягає на прийнятті закону про відходи

  На думку чиновника, необхідно перевірити ще раз компанії, які отримали ліцензії на утилізацію особливо шкідливих речовин

  Тимчасово виконуючий обов'язки голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов заявив, що установа в минулому році зробила 21 тисячу перевірок по засміченню земельних ресурсів. Збитки, за його словами, нанесені за цей період перевищили мільярд гривень, йдеться в матеріалі "Зберегти навколишнє середовище. План дій".

  За словами Фірсова, в Україні потрібно прийняття закону про відходи, здатного виправити ситуацію.

   "У нас до цих пір немає ринку, механізму та правил для сміттєпереробних і сміттєспалювальних підприємств. І як наслідок – гори сміття, тисячі нелегальних звалищ. Цю ситуацію треба вирішувати, прикладів, як це робити, безліч, і не треба нічого вигадувати. Закон повинен запустити ринок, щоб за сміття, як за ресурс почали змагатися переробники. Тоді воно зникне з вулиць і звалищ. Це треба зробити якомога швидше", – наполягає Фірсов.

  Також, на думку чиновника, необхідно перевірити ще раз компанії, які отримали ліцензії на утилізацію особливо шкідливих речовин.

  "Простий приклад: саме зараз, під час пандемії коронавірусу, утворюються медичні відходи. Це дуже небезпечні відходи, і їх потрібно утилізувати. Для цього є певні компанії і відповідна ліцензія ... ліцензії отримали компанії, які замість утилізації вивозять небезпечні відходи на сміттєзвалище, або викидають в лісі, або залишають в полі", – каже Фірсов.

  При цьому, за словами Фірсова, компанії, які реально можуть утилізувати відходи по протоколу, залишаються без замовлень.

  "Програють (компанії – Ред.) тендери тим, хто везе на звалище. Держава повинна втрутитися і навести порядок у цій сфері. Зробити це дуже просто – перевірити всіх ліцензіатів і відсіяти липових", – вважає Фірсов.

  Також чиновник назвав і інші ініціативи потребують реалізації в найближчий час. Серед них, на думку Фірсова, реформа екологічного контролю, введення сучасної системи моніторингу стану навколишнього середовища, оновлення методик нарахування збитків від забруднення навколишнього середовища.

  Попередній матеріал
  Суд не продовжив запобіжний захід волонтерці Марусі Звіробій
  Наступний матеріал
  Реформа СБУ від Зеленського призведе до зловживань – місія ЄС
  Теги:
  Loading...