ЦУМ за місяць почнуть реконструювати [відео]

  Символ Хрещатика - київський ЦУМ - за місяць почнуть реконструювати. Автори проекту заявляють - у серпні робота всередині універсаму закипить. Переконують - магазин зовнішньо не зміниться. А от всередині - кардинально: площа збільшиться удвічі. Оновлення ЦУМу коштуватиме замовникам близько 100 мільйонів доларів. Окупляться такі інвестиції лише за вісім років - прогнозують автори проекту реконструкції.

  На засіданні містобудівної ради - гаряче. Одним - від спеки. Решті - від запальної дискусії. Головне питання на порядку денному - столичний ЦУМ. Почати активні роботи з його реконструкції планують вже в серпні. Замовники пропонують знести задню частину будівлі, а історичний фасад залишити. На першому поверсі  зроблять супермаркет, вище кілька поверхів із модними крамницями, на 5-му - магазини у стилі "для дому та сім`ї". На даху тераса з ресторанами й кафе. Крім цього, оновлений універмаг матиме підземний паркінг на 200 місць.  Архітектор Лариса Скорик такі зміни схвалює. А те, що  зараз під замком - називає пережитком радянських часів.

  Лариса Скорик, архітектор: "Знаєте - це сором! Це в нас колись щось таке було? Довженко сказав - це витвір скаженого кондитора і даруйте мені це плагіат над яким усі пускають слюні і говорять, що це шось українське. Слухайте, чому ви звертаєтесь до такого страшного совєтского міщанства і над ним плачете і ридаєте?

  Містобудівна рада проект нового ЦУМу замовникам запропонувала дещо змінити. Зокрема, оздоблення фасаду склом зробити мінімальним. На виправлення дали 10 днів. Менеджер проекту Андрій Сверчевський каже роботу над помилками проведуть якнайшвидше. А от турбуватися про доступність нового ЦУМу киянам не варто - буде де розгулятися покупцям із різними гаманцями.

  Зараз київський ЦУМ - зачинений. Прощатися зі старим виглядом будівлі кияни матимуть можливість три роки. Саме стільки часу необхідно на утілення задуманого.

  Ганна Рибалка, "5 канал": "Оновлення столичного ЦУМу обійдетсья його інветорам в 100 мільйонів доларів. В серпні його обіцяють огородити парканом. А відкриють аж в 2015-му".

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Центр обслуговування платників податків відкрили у Переяславі-Хмельницькому
  Наступний матеріал
  Обережно поводити себе під час відпочинку на водоймах закликають столичні МНСники
  Теги: