Ціни на ЖКП у Києві можуть різко зрости

  Ціни на воду та газ для киян можуть зрости в рази. Це станеться, якщо тарифи на воду, електрику і газ у Києві прирівняють до середніх у країні, як цього вимагає Президент. Питання зрівняння цін мають розглянути уже завтра у Кабміні. А тим часом кияни обурюються: ціни на комірне і так зависокі, а роботи ЖЕКів - не видно.

  Формула з багатьма невідомими – так називає розрахунок платежів за комунальні послуги пані Валентина. Пенсіонерка за комірне сплачує регулярно і вчасно, утім, за що віддає гроші - не збагне. 

  Валентина Соловйова, киянка: "Тут вопше не понятно - один місяць ми платим 15 гривнів, другий 16 гривнів. От приусадібний, прибудинковий етот. Я не понімаю, вопше не понімаю, за шо ми плотим. В парадном ремонта не роблять, лампочки всі ставлять сусіди".

  Киянка показує квитанції - лише за утримання прибудинкової території віддає півтори сотні гривень, а таких платників у цьому будинку - 260. Мешканці обурені - куди йдуть гроші - невідомо.

  Кияни: "Я плачу сто з чимось за територію - нічого не помінялося"

  Кияни: "Будинок дуже старий - капітального ремонту немає, і платити 122 гривні за уборку території! За шо?"

  У столичному управлінні цінової політики відповідають

  Василь Яструбінський, начальник головного управління цінової політики КМДА: "Тариф по утриманню будинку - оце основний тариф - утримання будинку, прибудинкових територій та споруд на цій території. Ці тарифи встановлюються Кабінетом міністрів окремо по кожному будинку і розмір їхній змінюється залежно від технічного стану будинку, від інженерного оснащення будинку і відповідно, який розмір прибудинкової території".

  І запевняють - киянам нарікати нема на що - тарифи для них і так занизькі.

  Василь Яструбінський, начальник головного управління цінової політики КМДА: "Дійсно в Києві тарифи одні з найнижчих в Україні, якщо говорити про опалення, гарячу і холодну воду і водовідведення і то дійсно ці тарифи не покривають всіх витрат. Тарифи на значну частину комунальних послуг затверджує Національна комісія регулювання енергоринку, і від того, як вона прийме рішення, так ми і будемо діяти в місті".

  Питання про встановлення однакових в усіх регіонах цін на комунальні послуги уже завтра розглянуть на засіданні уряду. Утім експерти запевняють - тарифи для киян обов`язково зростуть. 

  Інна Неродик, Ігор Пльонкін, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Майамі" перемагає у фіналі "плей-офф" чемпіонату НБА
  Наступний матеріал
  Садибу Мурашка повернули у комунальну власність
  Теги: