5.ua

"Це абсолютно реально": українська металургія до 2050 року може запрацювати без викидів вуглецю – керівник групи металургійних компаній

  Читайте по-русски
  У найближчі 5 років "Метінвест" планує вкласти в екологічні заходи майже 0,5 млрд доларів

  За час своєї роботи "Метінвест" постійно вдосконалює методи виробництва сталі, аби нівелювати шкідливий вплив на екологію у містах своєї присутності. Про те, як це відбувається, в інтерв'ю для "Україна-24" розповів керівник групи компаній "Метінвест" Юрій Риженков. Зокрема, він пояснив, скільки коштів вклало і планує вкласти підприємство у збереження екології, що таке "зелена металургія" та чи можливе виробництво металу без викиду парникових газів.

  "Свого часу, коли винайшли металургію, ніхто особливо про екологію не думав: потрібна була сталь. Якомога більше сталі. Потім була індустріалізація – і ми прийшли в початок ХХІ ст. фактично з підприємствами, успадкованими від повоєнного періоду, за великим рахунком, від Радянського Союзу. Тому дійсно, є великий негативний вплив на екологію", – розповідає пан Риженков невелику передісторію.

  Водночас компанія має мінімізувати шкідливі викиди виробництва у повітря, наголошує гендиректор "Метінвесту":

  "В останні 10 років ми вклали в модернізацію підприємств 10 млрд доларів. А в екологічні проєкти, ось тільки за останній рік, винятково беру 2020-й: 200 млн доларів вклали в екологічні заходи на наших підприємствах. За 10 років ми зменшили фактично наполовину викиди пилу на цих підприємствах, майже в 2 рази зменшили викиди стічних вод".

  За його словами, у найближчі 5 років компанія на самі лише екологічні заходи витратить майже 0,5 млрд доларів, наближаючись до європейських екологічних стандартів.

  "Інше, що у всіх на слуху – це декарбонізація. Це складніша тема. Щоб здійснити декарбонізацію, позбутися парникових газів, не можна просто поставити очищення – ці гази не чистяться. Потрібно змінювати технологію. Потрібно взагалі змінювати підхід до процесу виробництва. І тут вихід є. Є т. зв. ідея "зеленої металургії", яка є в компанії "Метінвест" як ідея розвитку стратегічна. Коли ми відходимо від традиційного способу виробництва сталі (беремо кокс, там те ж вугілля, плавимо в доменних печах, виробляємо сталь у конвертерний спосіб – ми можемо замінити все це електрометалургією, яка може бути заснована на водні. Тобто це взагалі зведе до нуля викиди СО2. Звісно, це не швидко", – пояснив Юрій Риженков.

  Він наголосив: "Ми на сьогодні бачимо можливість заявляти, що ми можемо бути вуглецево нейтральними до 2050 року. Це абсолютно реально для України, для української металургії".

  Попередній матеріал
  Українська якість – по обидва боки Атлантики: які об'єкти у світі збудовані зі сталі "Метінвесту"
  Наступний матеріал
  Синоптики дали "мокрий" прогноз – очікують дощі з грозами до кінця тижня
  Теги:
  Loading...