Фото espreso.tv

Суд визнав будівництво на території Гостиного двору незаконним

  Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконним будівництво на території Гостиного двору на Подолі в центрі Києва.

  Про це з посиланням на активіста громадського сектора Євромайдану Олег Слабоспицького, повідомляє Інтерфакс-Україна.

  "Позовні вимоги громадського активіста Ігоря Луценка було задоволено частково. Суд визнав будівництво на території Гостиного двору незаконним", - зазначив він.

  Як повідомлялося, Київрада у вересні 2012 року передала ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" земельну ділянку площею 1,02 га на Контрактовій площі, 4 у Подільському районі столиці в оренду на п’ять років для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр із благоустроєм та гостьовою стоянкою. Нормативно-грошова оцінка ділянки становила 81,2 млн грн. Орендну плату визначено в розмірі 9,5 млн грн на рік.

  30 жовтня 2012 року Головне управління охорони культурної спадщини КМДА направило до Міністерства культури облікову документацію для вирішення питання про внесення комплексу будівель Контрактової площі до Державного реєстру як пам'ятки містобудування місцевого значення. До цього комплексу було включено й Гостиний двір.

  Наказом від 21 грудня 2012 року Мінкультури визнало комплекс Контрактової площі пам'яткою і внесло його до Державного реєстру. Таким чином, Гостиний двір також набув правового статусу пам'ятки містобудування.

  У ніч на 9 лютого в горищному приміщенні будівлі Гостиного двору виникла пожежа. Вогонь охопив площу 200 кв. м і пошкодив конструктивні елементи покрівлі.

  Активісти низки громадських організацій протестували проти реставрації Гостиного двору.

  Нагадаємо, про намір повернути у власність Києва Гостиний двір заявив голова КМДА Володимир Бондаренко.

  Попередній матеріал
  Генпрокуратура відкрила справи за фактами викрадення журналістів у Слов'янську
  Наступний матеріал
  Генсек ООН застеріг, що криза в Україні може вийти з-під контролю
  Теги:
  Loading...