5.ua

Столиця беззахисна перед снігом – техніку так і не закупили [відео]

  Техніку мали купити в лізинг ще торік. Утім, жодна з п’яти фірм-претендентів назустріч комунальникам не пішла. У «Київавтодорі» закидають – на закупівлю техніки їм не виділяли жодної копійки, тож якщо березневий снігопад повториться – захищатися від наслідків стихії буде нічим.

  Майстер Печерського ДЕУ Юрій Мозговий показує старенькі солерозкидувачі, вантажівки та розчищувачі снігу. В арсеналі комунальників – ще кілька тракторців. Серед них – декілька відносно нових вантажівок.

  Та про оновлення тут поки що тільки мріють. Востаннє техніку для чищення снігу закуповували у 2010-му.

  Сотню новеньких машин для чищення снігу Київ мав закупити ще торік. У 2011-му столичні депутати надали право дорожникам провести тендерні закупівлі. Умови наступні – інвестор бере кредит у банку під 15 відсотків, закуповує техніку, а місто компенсує ці кошти. Та пристати на таку пропозицію охочих не знайшлося.

  Представник «Київавтодор»: «До 8-го листопада у нашому тендерному комітеті була проведена документація для проведення лізингових торгів 5-ма організаціями. Розглянувши всі матеріали, ми їх чекали до 8 листопада. На превеликий жаль, ні одна компанія участь не прийняла у торгах».

  У виконувача обов’язки голови КМДА – своя версія.

  Анатолій Голубченко, в.о. голови КМДА: «На погляд «Київатодора», ціни були зависокі на тендерні закупівлі. Але питання в тому, що ринок є і нижче цін не пропонують. І якщо мені хочеться купити цей мікрофон за п’ять гривень, а його продають за 20, то я вимушений купити його за 20. Це безвідповідальне відношення».

  Хто винен у тому, що тендер досі не провели і місто серед зими нічим чистити від снігу – у мерії не кажуть. Але обіцяють провести перевірки серед того ж «Київавтодору» та транспортного управління. У опозиції вже заявили – грошей на техніку немає. Чекають ухвалення бюджету столиці. Та проведення нового тендеру цієї зими – швидше фантастика, аніж реальність.

  Тетяна Меліхова, депутат Київради, фракція БЮТ-«Батьківщина»: «На такі умови ніхто не піде, тому що люба компанія цю техніку має спочатку чи виготовити, чи її купити, щоб потім передати в лізинг. Коли вони будуть очікувати повернення грошей, і що таке бюджет, який не виконується? Треба дати кожному по лопаті – щоби могли взимку відкопуватися».

  Ганна Рибалка, Іван Наконечний, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  На Євромайдані потрібні дрова, волонтери та ліки [відео]
  Наступний матеріал
  Столичні чиновники демонстративно борються з МАФ-ами [відео]