5.ua

Столичні чиновники демонстративно борються з МАФ-ами [відео]

  Ось так, навіть не розпочавши торгівлю, цей кіоск їде на спец майданчик – чекати, доки господар сплатить штраф і отримає документи на його встановлення. Під час свят МАФ-ів у столиці виросло – наче грибів після дощу. Користуючись вихідними контрольних служб, підприємці почали масово встановлювати нові ятки. За минулий місяць їх з'явилось більше сотні.

  Сергій Садовой, директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища: «На ці свята люди відпочивають, дехто – горе такі підприємці – вони не сплять. Скористалися десь тим часом – і вже поставили кіоски ці протизаконно, зрозуміло, без відповідних на цей дозволів». 

  Після демонтажу нововстановлених кіосків, чиновники з інспекторами йдуть до вже працюючих. Власник ятки – Енвер Киримов – торгує тут овочами та фруктами вже сьомий рік. Показує цілу теку документів – усіляких дозволів та довідок. Навіть листа-прохання від мешканців району не прибирати кіоск.

  Енвер Киримов, власник ятки: «З 2006 года, начиная с документов районой Голосеевской райадминистрации, потом Главархитектуры, потом довидки и 2012-13 год - пайовой внесок. Жильцы даже писали, там сто с чемто подписей, чтобы нашу точку не трогали».

  Усе було законно до Нового року. Відтепер власник ятки має знову подавати документи на комісію. Та видаватиме дозволи, згідно з новою схемою встановлення МАФ-ів. Однак спершу ці правила має затвердити Київрада. Коли це буде – невідомо. А нині власнику кіоску дали час до вечора, аби прибрати його своїми силами.

  Енвер Киримов, власник ятки:«Нам сказали убрать власними силами – ну раз так говорять«надо убрать» – надо убрать».

  А ось тут від кіосків лишилася тільки прим'ята трава. Зачувши про демонтаж, власник цієї ночі забрав ятки сам.

  Представник КП "Київблагоустрій":«Данные МАФы здесь были брошены с 7 на 8 января. 8 числа были вручены им приписы, но никакого действия не было ими произведено. Только после того, как они поняли, что это будет серьезно – как по СМИ прошла эта информация – они испугались и убрали эти МАФы сообственными силами».

  На демонтаж такого кіоску місто витрачає 3 тисячі гривень. Власник, якщо забажає повернути ятку, має віддати ці кошти і сплатити штраф 1700 гривень. Чиновники вважають – замало. Якби штраф збільшили – порушників закону було б менше.

  Сергій Садовой, директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища: «На сьогодні в нас дуже лояльне законодавство. Відповідно, їм і користуються такі підприємці. Ми запропонували більш жорсткі міри. Повинна бути кримінальна відповідальність за самозахват землі і я запропонував не 1700 грн., а в 10 разів більше, щоб економічно було невигідно таку роботу проводити».

  Напередодні у мерії вирішили прибрати усі встановлені за свята МАФи до 25 січня. Якщо не впораються – обіцяють уже наступного дня звільнити керівників профільних відомств.

  Євгенія Подобна, Олексій Тищенко, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Столиця беззахисна перед снігом – техніку так і не закупили [відео]
  Наступний матеріал
  На «Олімпійському» створили найбільший ЗD-малюнок