Столичний центр крові переселять

  Столичний центр крові переселять. Щоправда, лише за рік. КМДА готує для працівників установи реконструйоване приміщення на базі 14-ї міської лікарні. На завершення будівництва та обладнання необхідні 64 мільйони гривень. Цього року обіцяють виділити 11-ть. Тим часом працівники відділу виробництва крові обурені: переїзджати іще немає куди, а їхній підрозділ вже закривають. Чому - з`ясовували кореспонденти "5 каналу".

  Тут так довго не ступала нога будівельників, що під вікнами й дерева поросли. За зеленим парканом та кучугурами снігу ховається майбутній київський Центр крові. Голова КМДА та представники Департаменту охорони здоров`я дорогою до новобудови чіпляються за сміття й металеві перешкоди.

  Чільнику мерії показують проект реконструкції 14-ї міської лікарні. Переробляти заклад на новий центр крові взялися ще в 2006-му. За 2 роки гроші скінчилися і будівництво завмерло. Влити кошти в об`єкт, добудувати та нарешті віддати міському центру крові - в чиновників - ідея-фікс.

  Олександ Попов: "Ми приймаємо рішення про те щоб ввести його в експлуатацію в наступному році".

  Нове приміщення ще не готове, а старе вже не працює. У столичному центрі крові такого підходу влади частина працівників не зрозуміла. Адже за тиждень припиняє свою роботу відділ виробництва препаратів крові. Офіційна версія - підрозділ працює в жахливих санітарних умовах.

  Людмила Заневська, головний лікар Київського міського центру крові: "У звязку з тим, що в центрі крові виробництво препаратів з донорської плазми проводиться у вкрай незадовільному санітарно-гігієнічному стані після надходження приписів з служби держлікарських засобів, те що вона не відповідає нормам стандартам це однозначно".

  Однак фахівці відділу, котрі ось-ось втратять роботу, іншої думки. Не на камеру розповідають - справжня причина закриття підрозділу - геть інша. Плазму, яку нині заготовляють в Києві та з неї виготовляють препарати, хочуть продавати комерційним установам.

  Ольга Борисевич, завідуюча відділом виробництва препаратів крові Київського міського центру крові: "В мене питання таке - як з початку 14го року запрацює там відділ виробництва препаратів крові, то чому ж його зараз закривати? Ну попрацюємо тут пів року. Справжня причина - забрати плазму, яка йшла на виробництво препаратів".

  Завідувачка відділом переконує - центр в змозі сам виробляти необхідні препарати, без сторонньої допомоги. І їхня якість не викликає жодних сумнівів. В Україні в таких самих умовах, кажуть, працює три десятки переробних комплексів. Однак відділ закрили лише в столиці. У КМДА натомість порахували - фінансувати застарілі технології з міськбюджету - задорого.

  Попов, голова КМДА: "Нам сьогодні економічно вигідніше, причому вигідніше в три рази - купити препарати які виробляються в Україні, замість тих які ми виробляємо за старою технологією,і по друге - я говорив про санітрані умови в яких працює ця технологія".

  Продавати сировину комерційним закладам, а на отримані кошти купувати необхідні препарати. Такі плани нині має столичний Департамент охорони здоров`я. Натомість у центрі крові прогнозують - відпускати такі медикаменти київським лікарням будуть вже за гроші, а не задарма як зараз. Безкоштовних ліків в Центрі крові нині залишилось на вісім місяцІв.

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Опозиція Німеччини вимагає відставки міністра освіти
  Наступний матеріал
  Нову школу у селі Путрівка на Васильківщини обіцяють звести у травні
  Теги:
  Loading...