Столичний метрополітен готовий приймати фанів Євро-2012

  Бойова готовність напередодні футбольного Євро. Столичний метрополітен готовий приймати фанів з України та з-за кордону. Нині там тривають останні приготування перед спортивним дійством.

  До єврочемпіонату тут готуються, як до надзвичайної події. Спеціально для футбольних фанів метрополітен збільшить час роботи. У дні матчів підземка працюватиме на 2 години довше, у решту днів - на годину. Також обіцяють зменшити інтервал руху поїздів, залежно від напливу людей.

  Сергій Ткачук, начальник служби руху метрополітену: "Будемо працювати в надзвичайному режимі для того, щоб забезпечити ці перевезення. Ми вперше проводим такий захід світового рівня і, звичайно, будуть задіяні практично 100% персоналу".

  Через зменшення інтервалів руху під особливий контроль у метро візьмуть всі диспетчерські дільниці. А щоб уникнути надзвичайних ситуацій, почастішає і огляд станцій. Всі підозрілі предмети негайно перевірятимуться. Таку понаднормову роботу працівники підземки планують виконувати на чистому ентузіазмі.

  Петро Красковський, заступник начальника служби електропостачання: "Тут не за премии идет разговор, а наоборот, чтобы сработать очень хорошо, надежно, четко. На премии мы не расчитывали и никто ничего не обещал".

  А от обіцянки прибрати рекламу з підземки так і залишились обіцянками. Відмовитися від неї зараз для метрополітену означає втратити близько 10-ти мільйонів гривень на рік. Тож, до єврочемпіонату рекламу обіцяють тільки впорядкувати.

  Володимир Федоренко, начальник КП «Київський метрополітен»: "Єсть договори, які діють тривалий час, на 10, на 15 років укладені, і ми змушені їх виконувати".

  Брак коштів не дозволить метрополітенівцям посилити відеоконтроль. Тож, забезпечувати порядок будуть із наявною кількістю відеотехніки. На деяких станціях, кажуть, за пасажирами слідкують десятки камер. Натомість, обіцяють значно збільшити кількість міліції.

  Уже з першого дня єврочемпіонату в метро з`являться волонтери. Щоправда, самі активісти від роботи підземки не в захваті. Найбільше нарікань на незнання англійської.

  Вікторія Метельська, волонтер: "Не всі і не всі досконало. Но базовий, скажем так, я думаю, що зрозуміють іноземці. Ну, можливо не всі зрозуміють".

  Наталія Півненко, волонтер: "Один англичанин пытался купить жетончик у продавца метрополитена и она ни одного слова не смогла сказать на английском".

  Обуренням зустріли волонтери і англомовне озвучення станцій.

  Наталія Півненко, волонтер: "Иностранцы врядли поймут то, что там говорится. Во-первых, ужасный голос, какой-то противный и говорится уже тогда, когда поезд едет и ничего не слышно, шум".

  Керівництво якість нової озвучки під сумнів не ставить - бо начитував назви станцій спортивний коментатор із США Ентоні Нокс. Кажуть - як до всього нового, до таких оголошень потрібно звикнути.

  Володимир Федоренко, начальник КП «Київський метрополітен»: "Зрозуміло, що це незвично. Завжди було "Обережно, двері зачиняються" і все. До речі, ми в пошуках, ми шукаємо альтернативу для того, щоб запропонувать іншого диктора і вибрать, що краще".

  Якщо ж містяни до нових оголошень не звикнуть, після завершення Євро їх обіцяють прибрати. Тоді для зручності іноземців, які приїжджатимуть до Києва, залишаться тільки нові таблички та інформаційні табло.

  Ольга Сас-Тарасова, Микола Лєбєдєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Київрада спростила порядок перепланування приміщень
  Наступний матеріал
  У КМДА вручали мистецьку премію "Київ"
  Теги: