Столичні пільговики борються із чиновниками за обіцяні квартири

  Ключі від квартири є, а самої квартири - немає. Столичні пільговики борються із чиновниками за метри квадратні. Чорнобильці та інваліди війни, які десятиліттями чекали від держави житла, тепер оббивають владні пороги. Отримавши ордери на помешкання - потрапити у нього не можуть. Підрядники кажуть: на закінчення ремонту забракло грошей.

  Пан Володимир - син інваліда війни. Восени держава видала сім`ї трикімнатну квартиру в ось цьому будинку. Та заїхати в неї сім`я Осадчуків не може вже майже рік. Не дочекавшись безплатного житла, інвалід Великої Вітчизняної помер. Натомість, його рідні конфліктують з генпідрядниками.

  Володмир Осадчук: "Вони кажуть, що це незаконно. Що видавати ордер Осадчуку Івану, якому виділено квартиру - йому і родині - хоча міністр Хіврич каже, що законно!"

  Підрядник: "Єслі в вас немає ніяких бумаг - ви маєте право занести у квартиру свої вещі?"

  Право має - каже пан Володимир. Бо через витівки чиновників опинився в скрутній ситуації. Після смерті батька - в столичному управлінні житлового забезпечення адресу пільгового житла змінили з Чернігівської на Троєщину. Та вже за іншими умовами - держава сплачує дві третини вартості помешкання, Осадчуки - решту.  Щоби внести такі кошти родина продала свою власну квартиру. Та грошей все одно не вистачило.

  Володимир Осадчук: "За договором мали звільнити ту квартиру 6 липня, звільнили сьомого".

  Відтак, родина пільговика залишилася без даху над головою. Єдине місце, де можна залишити речі - квартира на Червоногвардійській. Та звідти - виганяють.

  Підрядник: "Ордер на право огляду, бачите там написано? На право огляду!"

  Не впускають і на Градинській.

  І не лише Осадчуків. Ця жінка отримала житло, як чорнобилець. З пропискою і ключами не може потрапити до власної квартири вже пів року.

  Від наполегливих мешканців підрядники ховаються за залізними мурами.

  Власник квартири: "Мене сюди за ворота - ось, дирка була, я пройшов. Всьо - більше нікого не пустять!"

  Його сусід, теж пільговик, розповідає почуте від будівельників. В квартири, каже, потраплять нескоро.

  Пільговик: "Денег сейчас нет. Город должен на эти обекты около ста миллионов гривен".

  Тим часом, пан Володимир йде до профільного управління. Там хоче просити чиновників покрити вартість квартири за програмою 30 на 70, або ж відтермінувати борг. Та керівництво установи на зустріч не поспішає.

  Володимир Осадчук (телефоном): "Чекати він сказав його не треба, так?"

  Представниця управління: "Він мені так сказав. як я вам відповіла. Він зараз на Хрещатику і нікого не тримає біля управління".

  Подібні ситуації з пільговиками у столиці - не рідкість. Заселитися у довгоочікувані квартири не може більше сотні киян. А майже півтора десятка інвалідів та чорнобильців - житла від держави так і не дочекалися.

  Ганна Рибалка, Орест Пона, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Довкола Києва запустять лінію наземного метро
  Наступний матеріал
  Столичну церкву розписали петриківським орнаментом
  Теги: