5.ua

Столичне метро стає зручнішим для сліпих

  У київському метро встановили тактильні карти, які повністю відповідають принципам універсального дизайну та однаково зручні як для людей з порушенням зору, так і для інших.
  Про це говорили учасники прес-конференції на тему "Європейський вимір доступності України для людей з інвалідністю", повідомляє КМДА.

  "В Україні пристосування приміщень для інвалідів часто обмежується тільки встановленням пандусів, при чому вони не завжди відповідають цим нормам. Цього не достатньо», – наголосила керівниця проекту Юлія Сачук.

  За її слловами, людині з порушеннями зору важко зорієнтуватися у громадському транспорті, адже кожна зупинка озвучується тільки в метро. Мова про озвучення номеру громадського транспорту, який підходить до зупинки, навіть не йдеться. Часто виникають проблеми з інформаційною доступністю. Вона стосується не тільки різноманітних сайтів, а й, скажімо, стендів житлово-комунальних господарств. Ще одна складність – надмірна кількість машин, що припарковані на тротуарах.

  "Попри те, що транспорт має залишати, як мінімум, 2 метри для пішоходів. Звісна річ, ці правила порушуються. Біля Будинку уряду весь тротуар зайнятий машинами", – заявив один з учасників конференції Геннадій Євсєв’єв, підкресливши, що це не може бути продовженоу європейський країні.

  Проте певні позитивні зрушення вже є. У вестибюлях метрополітену на 6 центральних станціях повісили тактильні карти, які повністю відповідають принципам універсального дизайну, тобто є зручними й зрозумілими для кожної людини. Представниця КП Київський метрополітен Олена Москаленко наголошує, що якщо карти отримають схвальні відгуки від пасажирів, їх з часом встановлять і на інших станціях столичного метро.

  "Завдяки картам люди з вадами зору можуть уявити схему метрополітену повністю, самостійно вирішувати, яким чином їй дістатись того чи іншого пункту призначення", – зауважила експерт Асоціації тифлопедагогів України Анна Серпутько.
  Попередній матеріал
  НАТО: Росія порушує принципи та норми міжнародного права
  Наступний матеріал
  У Чернігові оголосили вирок банді неповнолітніх вбивць