Організатори уже відібрали тридцять історико-архітектурних пам’яток, за які кожен охочий може проголосувати в інтернеті. Також свою сімку обере близько сотні експертів. Серед чудес - як православні святині, зокрема, Лавра та Софія, так і костел, синагога і Караїмська кенаса - теперішній Будинок актора. Конкурс влаштували, аби популяризувати найвизначніші місця, а також щоби домогтися, аби київські чудеса реставрували і туди пускали відвідувачів. Адже ні до Будинку з химерами, ні до Маріїнського палацу, зараз це президентської резиденції, ані до Кловського палацу, де тепер Верховний суд, потрапити неможливо. Сім столичних чудес назвуть напередодні Дня незалежності.
Микола Томенко, ініціатор акції "7 чудес Києва": "7 чудес Києва" - це відкрити для себе Київ, пропагувати те, що залишилось в Києві, і зберегти, оскільки деякі об`єкти, м`яко кажучи, в тяжкому стані".
Анатолій Хостікоєв, член оргкомітету акції "7 чудес Києва", актор: "Я буду голосувати за фунікулер київський. В юні роки я бігав в фунікулер і катався, бо там у мене була знайома, яка пропускала мене майже безкоштовно. І я дуже часто приводив туди дівчат. Але річ в тім, що дівчата мінялися, а фунікулер залишився!"