Негативно оцінили перебіг парламентських виборів у Болгарії ПАРЄ і ОБСЄ

  Негативно оцінили перебіг парламентських виборів у Болгарії Парламентська асамблея ради Європи та Організація з безпеки та співробітництва в Європі. Їхні представники заявили, що численні порушення підривають віру в чесність результатів волевиявлення.

  Найсумнівнішим інцидентом вони назвали виявлення правоохоронцями у суботу 350 тисяч нелегальних бюлетенів у одній із друкарень. Влада країни досі не надала детальних пояснень щодо цього правопорушення. ПАРЄ та ОБСЄ відзначили, що політичні скандали супроводжували всю передвиборну кампанію. За остаточними результатами, найбільше голосів, понад 30 відсотків, набрала партія колишнього прем’єр-міністра Болгарії Бойко Борисова. Опозиційні соціалісти відстали всього на кілька процентів. До парламенту також потрапляють політсила, яка відстоює права етнічних турків, та партія болгарських націоналістів.

  Андреас Гросс, голова делегації ПАРЄ: "Вільні вибори передбачають, що громадяни довіряють їхнім результатам. Під час цього волевиявлення ми побачили, що багато мешканців Болгарії ставлять під сумнів його підсумки й не довіряють державним інституціям".

   

  Міклош Гарашлі, голова місії ОБСЄ: "Ми зафіксували серйозні порушення законодавства під час передвиборної кампанії. Віримо, що вони будуть належним чином вивчені й винним призначать належне покарання. Тоді громадяни Болгарії знову почнуть довіряти виборчому процесу".

  Попередній матеріал
  Теракт на сході Лівії: 15 людей загинули
  Наступний матеріал
  Стартує конкурс "7 чудес Києва"
  Теги:
  Loading...