Стан здоров`я столичних школярів погіршується з кожним роком

  Дитяче нездоров’я. Столичні школярі з кожним роком хворіють дедалі частіше. Кожен сьомий маленький киянин зі шкільної парти має проблеми зі здоров’ям. Найпоширеніші дитячі недуги - серцево-судинні хвороби, проблеми органів дихання, травлення та порушення постави.

  Кожен сьомий, хто сидить за шкільною партою, має проблеми зі здоров`ям. Це сколіоз, захворювання серцево-судинної системи та погіршення зору. Проте більшість батьків, за статистикою, на це не зважають.

  Валентина Залеська, заступник начальника ГУ охорони здоровя КМДА: "Лише 28 відсотків батьків усвідомлюють необхідність регулярного спостереження дітей в медичних установах".

  Майже у 27 разів більше школярі страждають на хвороби ендокринної системи за дітей дошкільного віку. Подібні показники майже з кожним захворюванням. Щороку підростаюче покоління стає дедалі кволішим - переконують медики.

  Валентина Залеська, заступник начальника ГУ охорони здоровя КМДА: "Якщо порівнювати 2009-2010 рік, то за рік захворюваність зросла майже на 10 відсотків".

  Малорухливість, шкідливі звички та байдужість батьків - це три кити, на яких тримається дитяче нездоров`я. Придбати цигарки для старшокласників не проблема, а от планово відвідити лікаря разом із дитиною - це зайвий клопіт для батьків.

  Валентина Масенко, мама школяра: "Щороку подають довідки про свій фізичний стан діти - це проблема. Прийти до педіатра і сказати, що потрібна така довідка - ну може і можна її так взяти. А для того, щоб обійти всіх спеціалістів - для цього потрібен час, а часу такого немає".

  Батьки впевнені - за здоров`ям дітей мають наглядати шкільні ескулапи. Проте навантаження у них - не позаздриш. Одна медсестра обслуговує понад 7 сотень дітей, лікар - дві з половиною тисячі.

  Ганна Руденко, заступник начальника ГУ освіти та науки КМДА: "В місті Києві багато шкіл в яких менша кількість ніж 700 учнів навчається. Тому виходить що медична сестра є не в кожному навчальному закладі. Для лікаря взагалі! Кість діток яких він має охопити це 4-5 шкіл".

  Підриває дитяче здоров`я і раннє навчання. У 6 років більшість дітлахів не готові почути перший дзвоник.

  Людмила Квашніна, заступник директора Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України: "Шестилетки пошли в школу - отсюда, конечно, и те проблемы, которые потом возникают. Наблюдая динамику состояния здоровья детей в школе, мы видим, как из года в год оно ухудшается. И если, например, в первом классе, когда мы оцениваем ребенка, здоровые дети составляют 12,4 процента, то у детей старшего возвраста это всего лишь 4 процента".

  Школярі, які все-таки заходять до лікарів на огляд коли нічого не болить, переконані: у більшості випадків - дарма.

  Олександр Масенко, школяр: "Та ж сама довідка в школу про стан здоров`я. Багато часу займає для дого, щоб обійти усіх лікарів, які потребують для того, щоб таку довідку отримати. Тод іноді, але частіше за все, ця довідка - просто формальність: приходимо до одного лікаря - розписує все. Все".

  Четвер оголосили у столичних поліклініках Днем школяра. Цього дня діти з батьками можуть без запису перевірити стан здоров`я. Це треба робити раз на рік - переконують лікарі. Тоді хвороби підлітків можна буде не лікувати, а попереджувати. 

  Ксенія Дворнікова, Іван Довганик, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Секретаря Київради можуть змінити
  Наступний матеріал
  У Києві створюють алею пам’яті героїв Чорнобиля
  Теги:
  Loading...