Володимир Зеленський провів переговори з Ігорем Коломойським
Володимир Зеленський провів переговори з Ігорем Коломойським Facebook / Офіс Президента України

Справа Коломойського: світова преса попереджає Зеленського про небезпеку

  Читайте по-русски
  ЗМІ пишуть здебільшого про намагання Коломойського повернути собі 5,5 млрд доларів за рахунок української держави

  Відразу три відомих на весь світ видання – французька Le Monde, американський Bloomberg і англійська Financial Times написали своєрідне попередження для Зеленського щодо його відносин із олігархом Коломойським.

  Про це йдеться в матеріалі "Коломойський пішов ва–банк: Захід попереджає Україну", повідомляє "24 канал".

  Світова преса пише здебільшого про справу з "ПриватБанком", а саме про намагання Коломойського повернути собі 5,5 млрд доларів за рахунок української держави.

  "Коломойського і його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова підозрюють в передбачуваному виведенні з "ПриватБанку" 5,5 млрд доларів (це, на хвилинку, еквівалент оборонного бюджету України або сума траншу, який може надати нам МВФ). У 2016 році держава націоналізувала "ПриватБанк". Цей процес отримав широку підтримку міжнародної спільноти, включаючи МВФ, Євросоюз і США, які назвали його "важливим етапом в економічних реформах і боротьбі з корупцією". Але тепер Коломойський не тільки хоче, щоб йому "пробачили аферу", але і вимагає повернути 2 млрд доларів ", – йдеться в матеріалі.

  Популярне французьке видання Le Monde уже в заголовку схвильовано заявляє: "Молоду Україну терзають старі демони: ім'я їм – олігархи". Автора статті – відому журналістку Сільві Кауффман – дивуєть слова представників української влади, які говорять про пошук компромісу з Коломойським у "справі ПриватБанку".

  "Для МВФ такий підхід – своєрідне табу, – пише Кауффман. – Адже це явно демонструє вплив олігарха на процеси в країні. Щоб не робив Зеленський, поки олігархи, схоже, продовжують смикати за ниточки в Києві", – написала вона.

  А впливове агентство Bloomberg відкрито попереджає Зеленського про небезпеку з боку Коломойського. "Зараз президентові України Володимиру Зеленському загрожує серйозна криза. На кону його рейтинг як удома, так і за кордоном. Заковика в мільярдері Ігореві Коломойському, який явно розраховує при Зеленському повернутися" по–крупному". Але його повернення буде означати передчасний і безславний кінець передвиборчих клятв Зеленського, який обіцяв Україні нове життя", – пише оглядач Bloomberg Леонід Бершидський.

  Там же, на сторінках Bloomberg, аналогічні думки висловив і колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

  "Будь-який вид врегулювання, який скасує націоналізацію "ПриватБанку", буде сигналізувати світу і більшості українців, що Зеленський може нічим не відрізнятися від попередніх українських лідерів, які часто були продажними", – написав дипломат у свої авторській колонці.

  Попередній матеріал
  У Кабміні вирішили скоротити кількість митниць – подробиці
  Наступний матеріал
  Лося залишили в Червоній книзі: рішення Верховного Суду
  Теги: