mns.gov.ua

Спостерігачі ОБСЄ не наглядатимуть за виборами до Держдуми РФ у окупованому Криму – Петерсен

  На виборах безпосередньо у Росії перебуватимуть 300 короткострокових та 64 довгострокових спостерігача БДІПЛ ОБСЄ

  Спостерігачі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ не спостерігатимуть за перебігом голосування до Держдуми РФ у  окупованому Криму та не згадуватимуть про півострів у своєму звіті. Про це заявив глава місії БДІПЛ ОБСЄ Ян Петерсен, передає "Інтерфакс-Україна".

  "ОБСЄ працює, ґрунтуючись на консенсусі усіх країн-членів ОБСЄ. Крим не є частиною нашого спостереження", – зазначив Петерсен. Відповідаючи на запитання, чи визнає місія результати виборів у окупованому Криму, він відповів, що про півострів у доповіді Бюро не згадуватиметься.

  Крім того, глава місії повідомив кількість спостерігачів, що будуть на виборах у Росії: "Близько 300 короткострокових спостерігачів приїдуть наступного тижня, безпосередньо до дня голосування. Що стосується довгострокових спостерігачів, то точна цифра – 64 людини. Вони тут перебувають протягом місяця".

  Водночас Петерсен уточнив, що місія порекомендувала залучити більше короткострокових спостерігачів. "Важко сказати, скільки людей потрібно, але ми переконані: та кількість, яка у нас вже є, дасть змогу дати справді об'єктивну оцінку виборчого процесу та дню голосування", – переконаний він. Також, за його словами, в день голосування місія БДІПЛ поповниться представниками Парламентської асамблеї.

  Нагадаємо, раніше у МЗС України повідомили, що вибори до Держдуми РФ не можуть проводитись навіть у дипустановах Росії в Україні.

  Попередній матеріал
  Протест проти окупантів в Донецьку: місцеві "замінували" під’їзд до вогневих позицій бойовиків – ГУР
  Наступний матеріал
  Мусульмани всього світу відзначають Курбан-байрам – одне з головних ісламських свят

  Бойовики не пустили експертів ОБСЄ на полігон

  Кримчан шантажують, аби змусити іти на російські вибори – правозахисники

  Москва відповіла на заяви Києва про неможливість проведення виборів на українській території

  Після виборів у Держдуму РФ ймовірне загострення військових дій на Донбасі – експерт