У МЗС заявили, що вибори до Держдуми РФ не можуть проводитись навіть у дипустановах

  МЗС України висловлює рішучий протест Росії щодо намірів провести вибори на тимчасово окупованій території

  Речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца заявила про неможливість проведення виборів до Держдуми Російської Федерації в дипломатичних установах Росії в Україні, повідомляє "УНІАН".

  "Хочу наголосити, що будь-які вибори в будь-якій державі можуть проходити лише в межах її міжнародно визнаних кордонів. Автономна Республіка Крим та місто Севастополь – це є територія України, тимчасово окупована Росією", - наголосила Беца.

  За її словами, МЗС висловлює рішучий протест Росії щодо намірів провести вибори на тимчасово окупованій території, оскільки такі дії РФ суперечать міжнародному праву та законодавству України.

  "В зв'язку з цим ми виходимо з того, що проведення виборів у приміщеннях дипломатичних та консульських представництв Росії в Україні є неможливим", - додала речниця МЗС.

  Вона зазначила, що МЗС звернулося до російської сторони з вимогою не проводити вибори на тимчасово окупованих територіях і уникнути будь-яких, пов'язаних з цим провокацій в приміщеннях російських дипломатичних представництв в Україні.

  Також Беца зауважила, що, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини, будь-які дипломатичні представництва мають поважати законодавство країни перебування і не використовувати його приміщення в цілях, несумісних з функціями представництва, передбачених законодавством та багатосторонніми і двосторонніми міжнародними договорами, учасницею яких є Росія.

  Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну повідомити владу РФ про неможливість проведення виборів до Держдуми Росії на українській території.

  Попередній матеріал
  Штаб АТО: Окупанти застосували 120-мм міномети по Новозванівці
  Наступний матеріал
  Обама: Терористи ніколи не зможуть перемогти США – ми будемо до них безжалістними

  Після виборів у Держдуму РФ ймовірне загострення військових дій на Донбасі – експерт

  Нардеп: Україна вимагатиме, щоб обраних в окупованому Криму депутатів Держдуми РФ не включали до міжнародних делегацій

  Рада закликала міжнародну спільноту не визнавати вибори до Держдуми РФ у Криму

  Міжнародні організації не надсилатимуть спостерігачів на вибори Держдуми в Криму – дипломат

  Вибори до Держдуми РФ в анексованому Криму незаконні – Міністерство з питань окупованих територій

  5 канал - трансляція наживо