'Метінвест'
'Метінвест' фото Цензор.НЕТ

S&P змінило прогноз по рейтингу емітента "Метінвесту" на "позитивний"

  Попередній прогноз був "стабільний"

  Рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило Metinvest довгостроковий міжнародний рейтинг в національній валюті на рівні "B-" емітенту Metinvest.

  Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на дані рейтингового агентства.

  У S&P Global Ratings відзначили, що прогноз по рейтингу – "позитивний". Попередній прогноз був "стабільний".

  Раніше журнал International Financing Review (IFR) визнав транзакцію "Метінвесту" з рефінансування своєї боргової заборгованості угодою року з випуску облігацій серед емітентів країн Європи, Близького Сходу і Африки.

  У IFR вважають, що угода, в рамках якої використовувалося два фінансових інструменти, була складною, але успішною в усіх відношеннях, дозволивши "Метінвесту" знизити середню вартість боргу і ризики рефінансування.

  Як відомо, "Метінвест" в квітні 2018 року рефінансував заборгованість на суму 2,271 млрд доларів США, випустивши два транші облігацій на суму 1,592 млрд доларів США і отримавши кредитну лінію передекспортного фінансування на суму 765 млн доларів США. Згідно з інформацією компанії, це найбільший на сьогоднішній день випуск єврооблігацій "Метінвесту" з найнижчим купоном і найдовшим терміном погашення.

  Крім того, в "Метінвесті" підкреслили, що це найбільший випуск єврооблігацій в українському корпоративному секторі. Операція отримала істотну підтримку з боку світової спільноти інвесторів і провідних європейських фінансових інститутів.

  За дев'ять місяців 2018 року консолідована виручка "Метінвесту" збільшилася на 46% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 9 063 млн доларів.

  Зростання виручки в "Метінвесті" пояснюють декількома факторами.

  Зокрема, за даними компанії, ціни реалізації металопродукції зросли, слідуючи за світовими бенчмарками, при цьому ціни на залізорудну продукцію збільшилися на тлі зростання премій за якість і орієнтації на пріоритетні ринки.

  Крім того, високий попит зумовив збільшення обсягу продажів своєї продукції. По-третє, різко зріс обсяг продукції для перепродажу, відзначили в прес-службі.

  За звітний період виручка в Україні зросла на 57% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 2 525 млн доларів – завдяки збільшенню попиту на внутрішньому ринку на тлі економічного зростання, що продовжується одинадцятий квартал поспіль. Зокрема, обсяги реалізації плоского і довгого прокату зросли майже на 40%.

  Також підтримку надали ціни реалізації, які зросли. Крім того, продажі окатишів і коксу практично подвоїлися. В результаті частка України в консолідованому виторзі збільшилася на 2 пп – до 28%.

  За дев'ять місяців 2018 року міжнародні продажі зросли на 42% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 6 538 млн доларів, забезпечивши 72% консолідованої виручки. Продажі в Європу зросли на 33% на тлі збільшення цін на металопродукцію та руду, а також зростання обсягів реалізації напівфабрикатів, довгого прокату і залізорудної продукції на 489, 190 і 1 047 тис. тонн відповідно.

  При цьому частка регіону в загальній виручці склала 34%, знизившись на 3 пп. Продажі в країни Близького Сходу і Північної Африки зросли на 82% на тлі збільшення обсягів реалізації напівфабрикатів на 853 тис. тонн і плоского прокату на 223 тис. тонн, а також зростання цін на всю продукцію, тим самим збільшивши частку регіону в консолідованому виторзі на 3 пп – до 19%.

  Продажі в країни СНД зросли на 4% завдяки зростанню цін і обсягів реалізації готової продукції, при цьому частка регіону в консолідованому виторзі скоротилася на 2 пп – до 7%. Продажі в Північну Америку виросли на 70% – в основному, завдяки збільшенню реалізації чушкового чавуну, при цьому частка регіону в загальній виручці зросла на 1 пп – до 6%.

  Продажі в Південно-Східну Азію зросли на 10% – в основному, завдяки збільшенню реалізації плоского прокату, повідомили в "Метінвесті".

  При цьому частка цього ринку в консолідованому виторзі скоротилася на 2 пп – до 5%. Продажі в інші регіони потроїлися, що дозволило зберегти їх частку в консолідованому виторзі на рівні 1%.

  Попередній матеріал
  Науковці з'ясували, що тривалість доби з кожним роком змінюється
  Наступний матеріал
  Відлига дісталася України: синоптики прогнозують до +9°С
  Теги: