.
. twitter.com

Соцполітика держави повинна підтримувати легально працюючий бізнес – експерт пояснила причини

  На думку експерта, в Україні дозріла необхідність зміни податкової політики

  Соціальна політика держави могла таким чином формувати економічні пріоритети, щоб підтримувати легально працюючий бізнес в Україні. Таку думку висловила директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Н.В.Птухи НАН України Елла Лібанова, виступаючи на презентації Меморандуму роботодавців України.

  "Сьогодні вся соціальна політика держави спрямована на те, щоб максимально справедливо розподілити бюджетні гроші. Так, це важливо, але цього недостатньо. Соціальна політика держави повинна таким чином формувати економічні пріоритети, щоб підтримувати легально працюючий бізнес в Україні", – заявила вона, пише "МінПром".

  Вчена-демограф висловилася за необхідність добитися в Україні того, щоб напрямок міграції змінився на протилежний.

  "Якщо сьогодні по трудовій міграції ми бачимо відтоки робочих сил, то ми повинні створити такі умови, щоб до нас люди хотіли", – сказала Лібанова.

  Вона навела приклад Польщі, влада якої, після того як країна потрапила в зону депопуляції, почали працювати над тим, щоб ті, хто виїхав раніше з країни, відчували себе поляками і хотіли повернутися і одночасно почали працювати над тим, щоб в Польщу прагнули їхати люди.

  "Полякам пощастило. Поруч є поки ще 40 мільйонна Україна з дуже схожими мовою і поведінкою населення. Тобто полякам абсорбувати українську робочу силу дуже просто У нас сьогодні такі важелі дуже обмежені, але вони теж існують І працювати над цим потрібно", – підкреслила Лібанова.

  Директор Інституту демографії виражає впевненість, що для цього в Україні необхідно створити високопродуктивні місця і підвищити рівень виплат.

  "І тут ми повинні вимагати від держави встановлення контролю над цінами на ті товари і послуги, які виштовхують людей. Зрозуміло, що ціна на газ повинна бути економічно обґрунтованою, але вона не може бути такою, щоб заробітна плата, яку в змозі платити легально працюючий бізнес, не покривав її. Ми не можемо виштовхувати людей на субсидії", – відзначає Лібанова.

  На її думку, в Україні дозріла необхідність зміни податкової політики.

  "Підприємець повинен перестати бути податковим агентом. Це абсолютно правильно. І так відбувається в будь-якій цивілізованій країні – людина сама платить податки, вона розуміє, скільки вона заплатила, і розуміє, що вона за це може вимагати. Крім того, ми повинні перестати обкладати податком доходи індивіда і почати оподатковувати доходи сім'ї. Тоді не буде такої ситуації, яка існує зараз, коли ми забираємо у людей доходи у вигляді податків, а потім ми їм призначаємо допомогу або субсидію", – наголосила Лібанова.

  Також директор Інституту демографій підкреслила необхідність переробки української системи освіти.

  "Через 10 років в Україні стільки юристів, програмістів, бухгалтерів середньої кваліфікації не буде потрібно", – впевнена вона, додавши, що бізнес повинен впливати на систему освіти в країні.

  Попередній матеріал
  Дорогу, яка веде до Кримського мосту, змиє вода – фото
  Наступний матеріал
  В Україну завтра прийде лютневе похолодання: подекуди мокрий сніг з дощем
  Теги:
  Loading...