Сьогодні у музеї медицини увесь день збирали донорську кров

  Мертвий сезон для центрів крові. Лікарі стурбовані: запасів не вистачає удвічі. Пояснюють це тим, що містяни роз`їхалися у відпустки, тож здавати кров просто нікому. Для заохочення - влаштовують масові акції. Приміром, сьогодні у музеї медицини увесь день працювала виїзна амбулаторія.

  Почесний донор України Юрій Купер здає кров уже близько сорока років. Він пригадує: раніше охочих долучитися до доброї справи було набагато більше - тоді приходило до двох сотень людей. 

  Юрій Купер, почесний донор України: "Законодательство наше позволяет сдавать кровь от 18 и до 60. Ну, я уже, к сожалению пенсионер, хотелось бы еще, но меня уже не пускают, паспорт нужно показать. Моему примеру последовала вся моя семья - у меня оба сына сдают, младший сын у меня тоже уже почетный донор".

  За роки донорства чоловік здавав кров більше ста разів. Без шкоди для здоров`я це можна робити щодва місяці. Максимальний об`єм - півлітра крові. Долучилися до акції і зірки.

  Олена Шоптенко, хореограф: "Поставлю себе напоминание на телефон, каждые 2 месяца - уже узнала, информация есть - буду сдавать кровь. Я не боюсь ни крови, ни боли, ни иголок, у меня нет никаких проблем с этим, поэтому я, кажется, идеальный донор".

  Однак, не всі ставлять собі за мету допомогти хворим. Кажуть, здавати кров корисно насамперед для самого донора.

  Тетяна Гусєва, донор: "Наши анализы в поликлиниках либо теряются, либо с ними что-то происходит, даже если это оплачено. Здесь очень эффективно и удобно в короткие строки сделать нужные анализы и понимать, в каком состоянии находится твое здоровье".

  Запаси донорської крові мають становити 7-9 мілілітрів на одного мешканця. Наразі банки крові забезпечені лише на 40 відсотків. У дефіциті всі групи.

  Володимир Загородній, заступник начальника ГУ охорони здоров`я КМДА: "Ніхто не застрахований від того, що це може трапитися з кожною людиною і кожної хвилини. Всі ми є потенційні пацієнти, і від цього нікуди не дінешся".

  Забрана кров повністю відновлюється за тиждень. Однак не всі можуть стати донорами. Допускають лише тих, у кого зріст більше, ніж півтора метра, а вага - не менше п`ятдесяти кілограмів.

  Ольга Сас, Андрій Єршов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Забудову над станцією метро "Театральна" закидали тухлими яйцями
  Наступний матеріал
  Сьогодні столичні екологи рятували двохсотлітню сосну
  Теги: