Софію Київську хочуть передати з відання Мінрегіонбуду до Мінкультури

  Святкування тисячоліття Софії Київської може опинитися під загрозою зриву. Національний заповідник хочуть забрати з-під опіки Міністерства регіонального будівництва й передати у підпорядкування Міністерству культури.
  Працівники святині впевнені - рішення дасть зелене світло забудові в буферній зоні. Крім того, зміна відомства - це лише спроба вкотре пересварити церкви Московського та Київського патріархату.  

  Золотоверха Софія Київська вкотре ризикує опинитися в центрі скандалу. Причина - у верхах. Уряд має намір передати пам`ятку Мінкультурі. Вже й проект зареєстрували.

  Науковці Софії - хапаються за голову. У розпал підготовки до святкування тисячоліття заповідника міняти коней на переправі, кажуть, не будуть.

  Справжня причина, припускають працівники Софії - у праві проводити богослужіння. А точніше - у сферах впливу церков Московського та Київського патріархатів. Адже зараз послухати службу в Софійському соборі можна лише двічі на рік. Тож механізм передачі пам`ятки під егіду Мінкультури дозволить релігійній громаді втрутитися у внутрішні справи Софії. Проте представники Московського патріархату переконують - у світі подібна практика - не дивина.

  Не у захваті від адміністративних пертурбацій і представники громадськості. Мовляв, втілення проекту в життя - катастрофа  для Софії. У Мінкультурі, натомість, про передачу до свого відомства чи не найціннішої пам`ятки України не чули, тож коментувати 5 каналу відмовилися. У Мінрегіонбуді - теж поводять плечима.

  У Софії переконані: коли у міністерствах все ж почнуть говорити про подальшу долю Національного заповідника - буде вже запізно.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У регулярному чемпіонаті НХЛ відбулись чергові 6 матчів
  Наступний матеріал
  Програми реабілітації неповносправних у Києві на межі зникнення
  Теги: