Програми реабілітації неповносправних у Києві на межі зникнення

  Без фінансування можуть лишитися програми ребілітації неповносправних у столиці. Причина банальна - брак коштів.
  Так, на межі закриття опинився один із трьох Центрів соціальної-психологічної ребілітації у Солом’янському районі. Йому зменшили фінансування втричі порівняно з минулим роком. Там мають вкластися у 25 тисяч гривень на рік.

  Вісімнадцятирічна Олександра не ходить ані на дискотеки, ані в університет. Вісім років тому дівчина почула страшний діагноз - нервово-м’язева астенопія. Відтоді єдиним місцем, де можна розважитися та поспілкуватися, для неї став соціальний центр "Родина". 

  Олександра Пилипчук, відвідувачка соціального центру: "Картины научилась робить, віночки. Тута весело, бо вдома нема шо робить".

  Сина Єгора, з діагнозом церебральний параліч до "Родини" вже півроку водить Вікторія. Каже -шукала саме такий центр, адже тут хлопчик спілкується з такими ж дітками, як і сам, здобуває побутові навички, а батьки не почуваються самотніми у своїй проблемі. 

  Вікторія Панасюк: "Наш мальчик рос, как цветочек в горшочке - дома не хватает детского общения.Честно говоря, этот центр мы искали очень-очень давно. Сюда мы приходим каждый день, каждый день ребенок получает групповые занятия - то есть определенные социальные навыки".

  Це не робота, а поклик душі - розповідає Ольга. Працювати тут дівчина почала майже рік тому, до того приходила волотером. Винагородою за таку працю стали подяки батьків, дитячий сміх та зарплата у кілька сотень гривень.

  Ольга Щолкулова, соціальний працівник, реабілітолог: "Іноді мені здається, що наша держава взагалі вважає, що таких дітей у нас немає і що для цього кошти не треба виділяти. А як ми будемо жити далі з такими грошима - напевно з`являться люди, які будуть небайдужі".

  У 25 тисяч гривень має вкластися центр соціально-психологічної реабілітації цьогоріч. Це втричі менше, ніж торік. Ці гроші мають прогодувати 6 працівників "Родини", які займаються з кількома десятками дітей. Керівник центру б’є на сполох, бо з таким фінансуванням їм просто не вижити.

  Лариса Самсонова, керівник центру соціально-психологічнї реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями "Родина": "Кошиторис складає 25 тисяч гривень на рік, це 270 гривень без виплати податків, спеціалістів. Це, звичайно, загроза існування цього центру, тому що спеціалісти - люди: вони прийдуть, побачать, що така зарплатня, вони просто розвернуться і підуть. Перспектива у цих дітей складається у тому, що батьки просто повинні їх віддати у дитячі будинки-інтернати, якщо таких центрів не буде".

  Програми для реабілітації неповносправних працюватимуть і надалі, запевнили у Київському міському центрі соціальної служби. Грошей міський бюджет виділив недостатьно, тому вже подали клопотання про перегляд кошторису.

  Людмила Черкашина, заступник директора Київського міського центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: "Зрозуміло, що цього фінансування не достатньо, і Солом’янська районна у місті Києві адміністрація працює над цим, і вони нас запевнили, що у другому півріччі буде передбачено ще додатково 130 тисяч на фінансування програм Солом’янського районного центру, і. відповідно, центр "Родина" одержить ще додаткове фінансування. Це буде приблизно в межах не менших, ніж у 2010 році".

  Нині у Києві діє 6 програм та працює 3 центри. Їх відвідують близько 2-ох тисяч людей. Загалом, цих послуг потребують майже 10 відсотків усіх мешканців столиці. Для таких, як Олександра, подібні соціальні заклади - єдине місце порятунку від самотності.  

  Олександра Пилипчук, відвідувачка соціального центру: "Як не буде центру, то не буде куда ходить. Я дома ні з ким не общаюсь, а тута можна пообщатся".

  Ксенія Дворнікова, Віктор Сніжко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Софію Київську хочуть передати з відання Мінрегіонбуду до Мінкультури
  Наступний матеріал
  Янукович: заяви про утиски демократії в Україні - неправдиві і замовні
  Теги: