Комітети Верховної Ради
Комітети Верховної Ради відкриті джерела

"Слуга народу" мала б "вивести з гри" фінансовий комітет на час розслідування корупційного скандалу – експерт

  Читайте по-русски
  Навряд чи сигнали про те, що вже рекомендовані комітетом закони повинні бути переглянуті, надійдуть від "Слуги народу", вважає він

  Керівництво парламенту, що представляє пропрезидентську фракцію "Слуги народу", могло б усунути Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики від законотворчості на час розслідування корупційного скандалу, але навряд чи піде на це, бо тоді партії влади доведеться визнати, що цей комітет продукував сумнівні законопроєкти.

  Про це в коментарі 112.ua для статті "Поставити податковий комітет на паузу: Як бути з корупційним скандалом у Верховній Раді?" заявив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

  Експерт допускає, що за бажання фінансовий комітет можна було би вивести з гри. Хоча б на час. Інакше постане логічне запитання: якщо його члени заплямовані, чи можна вважати корисними закони, прийняті за їхньою рекомендацією? Хоча в той же час "навряд чи сигнали про те, що вже рекомендовані комітетом закони повинні бути переглянуті, надійдуть від "Слуги народу".

  "Законопроєкти сформували негативне до себе ставлення, зокрема, і з боку ФОП. Можливо, ситуацією зараз скористається опозиція, яка розіграє карту корупційного скандалу. З точки зору політтехнологій, саме так і слід чинити. Але чи призведе це до перегляду вже прийнятих і непопулярних у населення законів? Малоймовірно", – вважає Петренко.

  Як нагадало видання, минулого тижня екснардеп Сергій Лещенко та журналістка Соня Кошкіна заявили, що члени податкового комітету провалили законопроєкт, який мав прикрити корупційну схему зі збагачення на майданчиках для оцінки нерухомості, нібито в обмін на фінансову винагороду.

  До схеми причетний наближений до олігарха Коломойського нардеп Антон Яценко, і депутати, яких пов'язують із Коломойським, вирішили не голосувати за законопроект 2047-д. Це викликало гнів у глави фракції "Слуги народу" Давида Арахамія, який публічно запідозрив своїх депутатів в корупції. Пізніше про це заявив президент Зеленський.

  Раніше податковий комітет схвалив низку скандальних законопроєктів, які б'ють по ФОП, середньому і великому бізнесу, при цьому не зачіпають інтересів Коломойського. В першу чергу, йдеться про скандальний законопроект 1210, який посилює фіскальний тиск на бізнес, через що великі міжнародні корпорації вже заявили, що закриють свої фабрики в Україні.

  Попередній матеріал
  В Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії, 18 із них – протягом жовтня
  Наступний матеріал
  "Ми представили інвесторам сотні проєктів": Зеленський про результати форуму в Маріуполі
  Теги:
  Loading...