v4asno.com

Скасування мита на експорт металобрухту позначиться на роботі вітчизняних метпідприємств – ФМУ

Читайте по-русски
Великі українські промислові підприємства можуть опинитися в умовах дефіциту сировини

Скасування мита на експорт металобрухту може призвести до виникнення проблем у металургійній галузі України. Ймовірні навіть зупинки деяких підприємств. Таку думку висловив голова Федерації металургів України (ФМУ) Сергій Біленький, передає "112 Україна"

Як відомо, законопроект про підвищення експортного мита на брухт чорних металів з нинішніх 42 до 58 євро/т, ухвалений Радою 28 лютого, досі не підписаний Главою держави. Тим часом у Раді зареєстровано проект постанови про його скасування. У разі його ухвалення, вже з вересня мито зменшиться з 42 до 8,5 євро/т. Це дозволить заготівникам брухту безперешкодно вивозити його за кордон. За такого сценарію, українські підприємства опиняться в умовах дефіциту сировини.

"Якщо законопроект (про підвищення мита на експорт брухту чорних металів) не буде підписаний, металургійна галузь повернеться до ситуації, яка була кілька років тому. Тоді сучасне металургійне підприємство "Інтерпайп Сталь", яке було побудовано буквально з нуля в Дніпрі, мало по 60 днів простою на рік через відсутність сировини. Інші металургійні підприємства, я маю на увазі меткомбінати повного циклу, постійно перебували у стресовому стані, бо не могли знайти на внутрішньому ринку необхідних обсягів металобрухту для виробничої діяльності", – повідомив Біленький.

Він також додав, що за найгіршого сценарію розвитку подій, конкурентоздатність українських метпідприємств різко знизиться.

"Ми не виключаємо в окремих випадках навіть їх зупинку. У будь-якому випадку це негативно вплине на собівартість і не дозволить підприємствам виконати амбітні плани щодо інвестиційних програм, збільшення зарплат у галузі. Це буде відбуватися в умовах високої трудової міграції з України кваліфікованих кадрів, що може спричинити черговий виток трудової міграції, зменшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, зменшення надходжень валютної виручки. Це, своєю чергою, може негативно позначитися на курсі гривні, яка останнім часом зміцнюється. Всі ці наслідки можуть мати місце в тому разі, якщо Президент України не підпише закон (про підвищення мита на експорт чорних металів)", – прогнозує експерт. 

Голова Федерації металургів України каже, що наша держава поступово втрачає свої технологічні галузі через недалекоглядну політику.

"Країна вже втратила машинобудування, яке свого часу було дуже розвиненим. Зараз же ми можемо втратити підприємства металургійної галузі, які у нас досить високотехнологічні і можуть скласти конкуренцію підприємствам металургійної галузі з інших країн. Ми не повинні скочуватися до стану сировинного придатка Європи і маємо зберігати високотехнологічне виробництво, яке дозволяє одержувати товари з високою доданою вартістю в Україні", – зазначає Біленький.

Як альтернативу, він наводить приклад позитивного впливу на галузь експортного мита.

"Введення експортного мита на брухт спочатку 30 євро/тонну, а потім 42 євро/тонну мало величезний позитивний ефект. За час дії мита обсяги виробництва на електрометалургійних підприємствах зросли на 34%, що є дуже важливим показником. Середня зарплата на металургійних підприємствах за час дії мита також дуже значно зросла: на сьогодні на підприємствах, які входять до складу Федерації металургів України, вона досягає 16 тис. грн. Це майже на 50% більше, ніж кілька років тому. Металургійні підприємства повного циклу не відчували перебоїв із забезпеченням сировиною, які мали місце ще кілька років тому. Від введення мита не постраждала ні держава, ні металургійні підприємства, ні підприємства, що заготовляють металобрухт", – наголосив співрозмовник. 

Попередній матеріал
"Стався прецедент": Центрвиборчком розпустив тернопільську ОВК №163 у повному складі
Наступний матеріал
На новозбудованій окупантами трасі "Таврида" просіло дорожнє полотно – відео
Теги:
Loading...