Скандальний будинок на "Театральній" замалий для Музею історії Києва

  Скандальне новосілля. Експонати Музею історії Києва невдовзі переїдуть до будівлі над метро "Театральна". Облаштувати експозицію обіцяють уже до Дня Києва. Утім, побачити можна буде лише частину колекції, адже площа нового приміщення - утричі менша за необхідну.

  Людмила Сургай, головний зберігач фондів Музею історії Києва: "Здесь у нас зал, где происходит работа с экспонатами".

  Головний зберігач фондів Музею історії Києва Людмила Сургай показує сховище, яке раніше для журналістів було за сімома замками.

  Людмила Сургай, головний зберігач фондів Музею історії Києва: "Вот это очень интересный экспонат. Это слуцкий пояс - это XVIII век".

  А з цього посуду кияни пили та їли кілька сотень років тому. Востаннє експозицію показували киянам у 2004 році, до виселення музейників з Кловського палацу. Тепер скляні вироби та ось ці старовинні меблі знову готують до перевезення. Невдовзі їхнім новим помешканням може стати скандальна будівля на Богдана Хмельницького, 5. Та, за словами директора музею, у будинок поїде лише п`ять відсотків колекції.

  Сергій Кролевець, директор Музею історії Києва: "Ну, для експонування потрібні необхідні умови, площа. зьерігати і складувати в фондах - це одні витрати площі, а експонувати - треба поставити вітрину, необхідно, щоб був простір, щоб відвідувачі могли підійти".

  Підійти і роздивитися у відвідувачів не вийде. Площа будинку, що зводили під торговельний центр, майже втричі менша за ту, якої насправді потребують музейники. Відтак - понад 200 тисяч експонатів і надалі будуть розкидані по місту. У коробках надбання історії зберігаються, зокрема, в Українському домі, будинку Петра І та музеї Булгакова. А ось таку красу - діораму Києва ХІІ століття - збергіють просто біля сходів. Працівники музею кажуть - нею найбільше цікавляться іноземці.

  Коли пакувати валізи музейникам - не знають і в управлінні культури. Там кажуть - концепція нового-старого музею є, а от коли її втілять - залежить від будівельників. Новоспечений музей, який збираються відкрити до Дня Києва, стоїть без вікон, без дверей. Громадський активіст Ігор Луценко каже - у КМДА досі відмовляються надати документ про передання будинку у власність міста.

  Ігор Луценко, громадський активіст: "Я не отримав підтвердження - ні да, ні проти цього. Натомість, мерія сказала, що вони не будуть розголошувати інформацію, посилаючись на певні норми законодовства щодо захисту персональних даних, нібито, цих дарувальників. Є багато варіантів, як вони могли це обставити. Вони вже назвали це комеріційним підпримством Музею історії Києва, товариство з  обмеженою відповідальністю".

  Відтак, каже Луценко, заклад може називатися Музеєм історії Києва лише номінально. Хто ще, крім нього, захоче стати господарем нового приміщення - поки що невідомо. Однак уже зараз музейники запевняють - поруч з їхніми експонатами розмістять і приватні колекції.

  Ганна Рибалка, Євген Кіяшко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  КМДА: причин для підвищення тарифів на ЖКП у Києві немає
  Наступний матеріал
  У Василькові квартири отримали 23 родини чорнобильців
  Теги: