Скандал навколо будинку на проспекті Науки

  Без води, електрики, газу та каналізації - такі квартири отримали мешканці новобудови на проспекті Науки. Будинок звели іще 5 років тому, а от підключити комунікації - забудовник не може і дотепер. Власники квартир, - а це пів сотні сімей - кажуть: заселилися туди ще навесні. Тоді ж - створили і ОСББ. Його керівник запевнив: щоби підключити комунікації і світло - треба доплатити по 6 тисяч євро. Забравши гроші, чоловік зник. За справу взялася міліція, однак розслідувати її не встигли - заява мешканців - так само безслідно зникла.

  Житель будинку: "От голые провода, ниче не подключено. Обогреваемся как можем!"

  Пан Микола показує умови, у яких живе майже рік. Навесні з дружиною переселилися в новеньку квартиру. Щоправда, довгоочікуване житло було без світла, тепла, газу і навіть каналізації. Підключити все це забудовник обіцяв із дня на день.

  Та невдовзі представник новоспеченого ОСББ заявив - щоби підвестИ комунікації - господарям треба заплатити по тисячі доларів. Через деякий час розцінки зросли утричі. Загальна сума, яку півсотні сімей віддали за комунікації - близько 130 тисяч доларів. А від  спритного "збирача" валюти і сліду не стало.

  У темряві і з температурою 5 градусів за Цельсієм люди з жахом чекають початку зими.

  Житель будинку: "Стіраємо в тазіку,води в нас немає, берем на першому етажі".

  Доки люди скаржаться на жаливі умови життя, забудовник - юридична компанія "Ільченко та партнери" продає вже продані квартири по другому, а то й третьому колу. Мешканці впевнені - вони вплуталися в справжню будівельну аферу. В інтернеті за квартиру в будинку на проспекті Науки,32 просять від 30 до 40 тисяч доларів. Про можливі проблеми з документами попереджають навіть потенційних покупців.

  Постраждалий, телефоном: "Сначала компания-застройщик не давала правоустанавливающих документов, а потом собственник подала всуд на эту компанию-застройщика и получила решение суда, правоустанавливающий документ, право власносты. То есть, чтобы вы понимали,если вы не юрист...я вам скажу, некорторые клиенты боятся таких документов, потому что всегда решение суда можно оспорить. ВОТ так вот, вы должны быть готовы к этому".

  На запитання - у якому стані нині квартира і чи є у ній хоч якісь вигоди, жінка відповідає - є санвузол і вода. Про те, що крім вартості квартири згодом доведеться сплатити іще три тисячі доларів - ані слова. Сам же забудовник пан Ільченко спілкуватися із журналістами не захотів і кинув слухавку. Мешканці горе-будинку  кажуть  - з боку правоохоронних органів та КМДА реакції на їхні звернення немає вже понад місяць. Побоюються - продати невдовзі можуть не лише їхні квартири, а й землю під будинком.

  Ганна Рибалка, Роман Гриценко та Андрій Верстюк, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Півтора місяці мають кияни для укладання договорів з податковими
  Наступний матеріал
  У Дніпропетровську клопочуться, як реконструювати пам’ятник Кобзарю
  Теги: