Шкільна гімнастика, для столичних дітей

  Починати шкільні уроки з гімнастики - таки будуть у столичних школах. Фізичні вправи зранку перед заняттями, і у проміжку між уроками - це вимога Київради. Програма називається "Ранкова гімнастика", і розрахована на учнів перших-четвертих класів. Утім, невдоволені опоненти нарікають: ця програма не пройшла тестування у Міністерстві охорони здоров`я. Як виглядає розминка для учнів - дивилася Ганна Рибалка.

  Вчителька: "Приступаємо далі, дописуємо текст про Рекса, дописуємо кніцівку!"

  У 3-А розпал уроку. Усі пишуть текст про Рекса. Дослухати історію про нерозумного Рому не вдається. Бо на часі  - фізкультхвилинка. Тепер її проводять майже на кожному уроці.

  Розминка триває п`ять хвилин. Класний керівник розповідає: з 16-тьох учнів для чотирьох фізичне навантажання небажане - діти мають серцеву недостатність чи проблеми зі шлунком. Тому увесь клас поділили на дві групи: основну і підготовчу.

  Попри застереження лікарів до розминки посеред уроку залучають усіх дітей.

  Iколярка: "Висидіти не легко, болять ноги-руки...а після розминки - легше".

  У ліцеї-інтернаті переконують: після ухвалення спеціальної програми про додаткову фізичну підготовку якихось кардинальних змін не відчули. Адже привчати дітей до занять спортом тут - традиція. Скажімо, два роки тому до учнівського розкладу додали дещо незвичний предмет - ритміку.

  А це кадетський клас цієї ж школи. Замкомвзводу Олександр Башмаков розповідає - в той час, як його ровесники у цивільному займаються легкою атлетикою, кадети тягають гантелі й підтягуються.

  Олександр Башмаков: "У нас є стройова  на два часа більше.от на плацу у нас тута, ми шагаємо і ще футбол".

  Педагоги одностайні - ранкова гімнастика - лише плюс для дитячого організму. Адже за офіційною статистикою, лише 10 відсотків з усіх школярів не мають проблем зі здоров"ям. Тому заняття фізкультурою пІде їм лише на користь. Не в захваті лише самі школярі - щоби розім"ятися перед уроками доведеться приходити до школи на 15 хвилин раніше.

  Ганна Рибалка, Влад Калінін, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Відкрили дитячий центр токсикології
  Наступний матеріал
  Ревізори заявляють про зловживання на 53 млрд грн Урядом Тимошенко
  Теги: