Митрополит ПЦУ Олександр Драбинко
Митрополит ПЦУ Олександр Драбинко Facebook

Щодо митрополита Олександра Драбинка здійснюється інформаційна провокація – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Нещодавно нібито було опубліковано компрометуючі матеріали

  Як заявляє видання varta.com.ua, проти митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишнєвського Православної церкви України Олександра (Драбинки) – одного з двох ієрархів, які брали участь в Об'єднавчому Соборі, який у 2018 році скликав у Софії Київській Вселенський Патріарх Варфоломій – останніми днями здійснюється інформаційна провокація.

  Зазначається, що серед єпископів ПЦУ нині начебто обговорюються анонімні листи, в яких пропонується "відсунути" владику Олександра від важливих ініціатив і проєктів – із формулюванням "для блага Церкви та уникнення репутаційних втрат". Як вказує автор тексту, нещодавно щодо священнослужителя було опубліковано компрометуючі матеріали.

  "Все нові й нові ієрархи, розмовляючи між собою, згадують, що вони або працівники їх канцелярії отримали такого листа", – йдеться у статті.

  Наголошується, що владика Олександр користується авторитетом у парафіян, кліриків і патріотичній громадськості, а також є шанованим у інших Помісних церквах ще з часів митрополита Володимира (Сабодана).

  Згадуючи невдалі спроби митрополита підтримати рух "Зроблено в Україні", як пише автор статті, "наклепники беруть собі в свідки" представників Російської православної церкви в України та проросійської партії "Опозиційно платформа – за життя" Віктора Медведчука. А вони, нападаючи на ієрарха ПЦУ, "самі засуджують себе".

  Далі у матеріалі журналіст розмірковує щодо можливих варіантів того, хто може намагатися дискредитувати Драбинку: "Найбільш правдоподібний вказує на відсутність внутрішньої єдності та "механізму цивілізованого розв'язання суперечностей у єпископаті української Помісної Церкви, яка зараз перебуває на етапі активного становлення".

  Як аргумент на користь цієї версії – називається той факт, що листи розсилаються саме архієреям ПЦУ. Тоді як Московський патріархат, підготувавши матеріал проти митрополита Української автокефальної церкви, не проминув би розмістити його у публічній площині на медведчуківських ресурсах, аби дискредитувати ПЦУ: "Та й навіщо попереджати ненависних "розкольників" про свій намір знову полити їх брудом і про те, який наклеп це буде цього разу?"

  Далі автор нагадує, що ще на початку грудня 2020 року, під час відрядження владика Олександр начебто згадував про проблеми зі смартфоном. І припускає, що хтось тоді міг намагатися "зламати" його.
  Серед варіантів того, що могло послужити приводом для атаки, вказується поїздка митрополита з єпископом Володимир-Волинським і Турійським Матфієм (Шевчуком) у Стамбул на інтронізацію екзарха Вселенського патріарха в Україні єпископа Команського Михаїла (Анищенка), зустріч із патріархом Варфоломієм, а також подальше співслужіння з владикою Михаїлом у Києві напередодні дня народження Блаженнішого митрополита Володимира (Сабодана).

  Попередній матеріал
  У сайтів заблокованих каналів Медведчука відібрали домени ".ua"
  Наступний матеріал
  На сайті "Укрзалізниці" помітили карту з "російським Кримом" – фото
  Теги:
  Loading...