Шахіст-аматор Слюсарчук переміг шахову програму "Рибка-4"

  Інтелект людський - проти інтелекту штучного. Хто розумніший - людина чи комп`ютер - з`ясовували сьогодні столичні любителі шахів. Непрофесійний шахіст, нейрохірург Андрій Слюсарчук вирішив позмагатися із шаховою програмою "Рибка". Вона вважається найсильнішою системою, яку людині перемогти неможливо.

  Доки на сцені пояснюють правила поєдинку "Слюсарчук проти програми "Рибка-4" за лаштунками гравця мало не обшукують. Перевіряють, чи бува немає в кишенях мобільного з блютусом та навушниками. Натякають - зайвий раз краще не відволікати.

  Організатор: "Людина перед складним експериментом!"

  У залі - абсолютна тиша. Гравець зосереджується й робить перші ходи. Гра відбувається всліпу. Шахіст сидить на сцені і не бачить дошки. Лише чує ходи, які проголошують.

  Обіграти шахові програми на зразок "Рибки-4" професійні шахісти намагалися ще 4 роки тому. У 2007-му відомий гросмейстер Гаррі Каспаров у поєдинку з комп`ютером програв. Тепер виклик "Рибці" кинув нейрохірург, який вивчав програму лише 8 місяців.

  Організатор: "Каспаров програв півтора на пів очка, був скандал, тому що він казав, що програмі допомагала група гройсместерів".

  Зараз, переконують шахісти, у грі - лише людина і комп`ютер. Та затія позмагатися з машиною - не спортивний інтерес, а спроба довести - людський мозок може миттєво обробляти "записані" у пам`яті мільярди шахових комбінацій.

  Леонід Боданкін, міжнародний арбітр з гри в шахи: "Функцию науки выполняют именно сами шахматы. И на них проверяется сейчас возможность человеческого мозга и границы с самыми современными компбтерными программами".

  Та навіть сучасний шаховий інтелектуальний гігант дає збій. Після оголошення свого ходу Андрій Слюсарчук має до 5-ти вільних хвилин. Програма повільно обмізковує кожен наступний крок.

  Останній хід Андрія Слюсарчука проти "Рибки-4" зриває гучні оплески. Напис на екрані показує  - людський інтелект таки переміг машину.

  Андрій Слюсарчук, шахіст, переможець змагання: "Після кожного ходу "Рибки" можу прорахувати до 30-ти ходів наперед".

  Журналіст: "Суперник слабкий виявився?"

  Андрій Слюсарчук, шахіст, переможець змагання: "Ні, дуже потужний. Думаю, що з людьми грати буде легше".

  Після напруженої гри у голові шахіста Слюсарчука нові рекорди. Незабаром планує всліпу пограти не з одним суперником, а зі ста п`ятдесятьма.

  Андрій Слюсарчук, шахіст: "Мені закидають, що я не можу грати з людиною, бо "Рибка" має там якісь алгоритми, то я скажу щиро - я думаю, що для мене людина - це просто "семечки"!"

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Лікарі застерігають: весняне цвітіння викликає алергічні реакції
  Наступний матеріал
  Рік "Харківських угод": опозиція підписали спільну резолюцію
  Теги:
  Loading...