Сезон кліщів розпочався у Києві

  Сезон кліщів розпочався у столиці. У травні вони найактивніші після зимової сплячки. У Києві почастішали випадки укусів кліщів. Як захистити себе від небезпечних паразитів - далі у сюжеті.

  Півторарічний Дмитрик разом із батьками відпочивав у лісі на травневі свята. Повернувшись додому, у хлопчика на голові знайшли кліща. Самотужки діставати його батьки не наважились і одразу звернулись до лікаря.

  Андрій Скиба, киянин: "Сразу вот сюда в больницу повезли. Там ему вынимали, маслом намазывали. Сначала мы сами хотели винимать ему, потом решили в больницу его повести. Вытащили его, сказали больше не гулять так в парках. Все время панамку одевать".

  Закрити тіло одягом - це перше, чим намагаються захиститись від кліщів містяни. Кажуть, бояться не самих членистоногих, а інфекцій, які вони можуть переносити - енцифаліт та хворобу Лайма.

  Людмила Буртужа, киянка: "Щоб відкриті не були плечі. Щоб не потрапляли на голе тіло - це основна профілактика. Страшно дуже страшно".

  Однак лікарі заспокоюють у столиці збудники цих хророб зустрічаються вкрай рідко. Наприклад, торік були лише поодинокі випадки, коли містяни підхоплювали хворобу Лайма. Цьогоріч жодних ускладнень після укусів кліщів у Києві поки що не зафіксовано.

  Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров`я: "Зараз спокійна обстановка в києві і навколо києва. Потенційно завжди є можливість переносу інфекцій, переносу хвороби Лайма. Є звернення людей, ну в основному люди звертаються просто настроженість, або симптоми якість починаються, але вони не підтверджуються. На днях не було підтверджень якихось екстраординарних випадків, чи серйозних випадків".

  Щоби вберегтись від небезпечних хвороб, лікарі радять приносити кліщі на експертизу. Після проведення аналізу спеціалісти визначать - був паразит носієм інфекції чи ні. Неабияку увагу варто приділити і домашнім улюбленцям. У цей період вони, як мішень для кліщів.

  Олена Белих, киянка: "После каждой прогулки проводится осмотр собаки, чтобы небыло ничего, и стараемся за ней следить, чтобы она никуда не лезла. Есть специальные капли, которые мы капаем раз в месяц. И они помагают".

  Спеціальні краплі та нашийники лише допоміжний засіб навесні. Стовідсоткового захисту вони не дають. Тож ветеринари радять регулярно проводити аналіз на виявлення піроплазмозу. Це хвороба, яка розвивається у тварин унаслідок укусу кліщів, та призводить до смерті. Її основні симптоми - підвищення температури, млявість та відмова від їжі.

  Віталій Костеров, головний лікар ветеринарної клініки: "Это очень опасно для животных, потому что в этот период не работают как правило ни одни капельки, имеется в виду антикорицидные препараты. Бывают такие случаи, что в течение месяца мы животное обрабатываем 4-5 раз разными препаратами и ефекта это не давало, клещей снимали все равно".

  Щоби вберегти себе та своїх домашніх улюбленців, у травні потрібно якомога менше бувати на природі серед дерев та кущів. Носити потрібно довгий світлий одяг - на ньому легше виявити паразита. А після прогулянки ретельно оглядати тіло. Наступна хвиля активності кліщів очікується наприкінці осені.

  Ольга Сас-Тарасова, Микола Лєбєдєв, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Температурні рекорди ледь не щодня фіксує Центральна геофізична лабораторія
  Наступний матеріал
  До телевізійних дебатів готуються головні кандидати у президенти Франції
  Теги: